2010 Gegužės 19

Mokesčiai

Liberalų sąjūdis nesutinka su nekilnojamojo turto mokesčiu

veidas.lt

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcija pasisako prieš visuotinio nekilnojamojo turto mokesčio įvedimą sunkmečiu ir net diskusijas šiuo klausimu. Pasak frakcijos narių, toks mokestis taptų dar viena finansine našta gyventojams, o valstybės biudžetą, bent jau pirmaisiais metais, padidintų nežymiai, nes kartu turėtų būti sukurta ir mokesčio administravimo sistema. Be to, diskusijos apie naujo mokesčio įvedimą kelia bereikalingą nerimą visuomenėje.

„Šiuo metu gyventojai ir taip patiria didelių finansinių sunkumų kylant kainoms bei augant nedarbui. Naujas nekilnojamojo turto mokestis dar labiau padidintų šalies žmonių įsiskolinimus, susijusius su nekilnojamuoju turtu. Tai yra, turto vertė iš esmės sumažėtų, o finansiniai įsipareigojimai tik išaugtų. Paprastai tariant, asmenys, ypač jei šiuo metu neturi darbo, gali neišgalėti susimokėti dar vieno naujo mokesčio“, – komentuoja Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Erikas Tamašauskas.

Apie nekilnojamojo turto mokestį diskutuojama jau keletą metų, tačiau iki šiol neprieita prie bendro politinio sprendimo. Iki šiol neapsispręsta, remiantis kokiais kriterijais mokestis turėtų būti taikomas. Liberalai neatmeta galimybės, jog tam tikros formos nekilnojamojo turto mokestis galėtų būti įvestas ateityje, bet tik pastebimai pagerėjus ekonominei šalies situacijai ir išaugus gyventojų pajamoms.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. jo jo rašo:

    mokesc-u ar mokesciu? kas pas jus klaidas taiso?


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...