2011 Balandžio 16

Energetika

Lėti nuosavų elektrinių žingsniai

veidas.lt

Brangstant elektros energijai, kai kurios stambiausios Lietuvos pramonės įmonės statosi nuosavas elektrines, nors ir yra labai nepatenkintos nuo šių metų padidėjusiu viešųjų interesų mokesčiu VIAP už sau gaminamą elektrą.

Pagal sau pasigaminamos elektros kiekius dar ilgai niekas nepriartės prie pramonės gigančių “Orlen Lietuva”, “Achemos” ir “Lifosos”, bet prasmę investuoti į nuosavus elektros generavimo šaltinius jau prieš kelerius metus pamatė ir kelios kitos Lietuvos gamintojos: mėsos perdirbimo gamykla “Utenos mėsa”, IKEA koncernui priklausantis medžio drožlių plokščių fabrikas “Swedspan Girių bizonas”, cukraus perdirbimo įmonė “Arvi cukrus”, alkoholio gamintoja “Alita”.

Netrukus nuosavą elektrinę pradės statytis ir viena didžiausių Lietuvoje PET ruošinių ir butelių gamintojų “Putokšnis”. Jos gen. direktorius Arvydas Stulpinas metų pradžioje, sužinojęs apie padidintą VIAP mokestį, skaičiavo, ar ne pigiau bus elektrą pirkti, tačiau dabar jau planų nebekeičia: “Žinoma, tikimės, kad mokestis bus sumažintas – jis nelogiškas. Bet elektrinę statysimės bet kokiu atveju, esant mūsų gamybos pajėgumams ji padės taupyti.”

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...