2010 Birželio 07

Energetika

LEO LT egzistavimas pagaliau baigėsi

veidas.lt

LEO LT likvidavimą ir vykdant energetikos sektoriaus pertvarkymo planą likviduojama bendrovė birželio 4 dieną įnešė jos valdomas AB VST ir didžiąją dalį valdomų AB „Lietuvos energija“ akcijų, o birželio 5 dieną jos valdomas AB RST akcijas į UAB VAE įstatinį kapitalą. Vyriausybė taip pat įnešė AB Lietuvos elektrinė akcijas.

Šios operacijos iš esmės užbaigia LEO LT, AB likvidavimo procedūras ir pradeda Lietuvos energetikos sektoriaus pertvarkos projektą pagal Vyriausybės patvirtintą planą. Šiuo metu LEO LT nebedirba nė vienas darbuotojas, išskyrus paskirtąjį likvidatorių.

„Šis formalus juridinis aktas yra simbolinis atskaitos taškas. Jis konstatuoja, kad LEO LT egzistavimas baigtas, o naudos vartotojams, energetikos veiklų atskyrimo, ir energetinės nepriklausomybės principais pagrįsto elektros ūkio pertvarkos projekto įgyvendinimas pradėtas. Kapitalo struktūros pasikeitimas taip pat leis akcijų savininkei – Lietuvos valstybei – operatyviai ir lanksčiai įgyvendinti tolesnius elektros energetikos sektoriaus pertvarkos plane numatytus veiksmus“, – sakė energetikos ministras Arvydas Sekmokas.

Nuo akcinės bendrovės „Lietuvos energija“ bus atskirti elektros perdavimo tinklai, perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ ir rinkos operatorius „Baltpool“. Atskyrus elektros energijos perdavimo veiklą Lietuvoje bus įgyvendinti ES trečiojo energetikos paketo reikalavimai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...