2010 Birželio 08

Bausmės

Lenkijoje įsigaliojo pedofilų cheminės kastracijos įstatymas

veidas.lt

Lenkijoje antradienį įsigaliojo pernai rugsėjį Seimo priimtas įstatymas, pagal kurį už vaikų žaginimą ir kraujomaišą nuteistiems asmenims bus taikoma privaloma cheminė kastracija.

Pagal šį įstatymą asmenys, nuteisti už jaunesnio nei 15 metų vaiko arba artimo giminaičio išžaginimą “teismas gali įpareigoti atlikti farmacinę ir psichologinę terapiją, siekiant sumažinti lytinį potraukį”, prieš tai atlikus laisvės atėmimo bausmę.

Prieš priimdamas sprendimą dėl tinkamo gydymo, teismas yra įpareigotas pasitarti su psichiatrais, seksologais ir psichologais.

Pagal naująjį įstatymą, už nepilnamečių žaginimą arba kraujomaišą taip pat numatoma skirti 3-15 metų laisvės atėmimą. Anksčiau už tokius nusikaltimus buvo numatytas 2-12 metų įkalinimas.

Be to, naujajame įstatyme sakoma, kad už mėginimą tvirkinti internetu nepilnametį iki 15 metų gresia iki trejų metų laisvės atėmimo bausmė.

Lenkijos premjeras Donaldas Tuskas pirmąkart iškėlė prieštaringai vertinamą pedofilų ir artimus giminaičius žaginusių asmenų cheminės kastracijos klausimą 2008 metų rugsėjį, kai vienas 45 metų vyras buvo nuteistas už savo 21 metų dukros, kurią jis šešerius metus laikė nelaisvėje, žaginimą.

Manoma, kad ta mergina nuo savo tėvo pagimdė du vaikus – 2005 ir 2007 metais.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...