2010 Gegužės 14

Viešumas

Prasižengę valdininkai bus skelbiami internete

veidas.lt

Seimas vakar pritarė teisingumo ministro siūlymui viešai skelbti informaciją apie tuos valstybės tarnautojus, kurie padarė pažeidimus, internete pateikiant ataskaitas, kokių priemonių buvo imtasi pažeidimams pašalinti bei kaltiems asmenims nubausti. Kartu pritarta griežtinti prasikaltusių valstybės tarnautojų atsakomybę už tyčia padarytą žalą.

Iki šiol valstybės institucijos neprivalėjo viešai skelbti apie jose padarytus nusižengimus. Tuo naudojantis, kai kuriems prasižengusiems asmenims pavykdavo atsipirkti minimaliomis nuobaudomis arba visai jų išvengti.

Nuo šiol internete privalės būti skelbiamos visos Seimo kontrolierių ir Valstybės kontrolės pažymos, taip pat įsiteisėję teismų sprendimai ir atskirosios nutartys, kuriuose konstatuojami valstybės institucijose padaryti nusižengimai. Informacija bus skelbiama Seimo ir Valstybės kontrolės, Nacionalinės teismų administracijos ir pačių institucijų, kurių atžvilgiu tokie sprendimai priimti, interneto svetainėse..

Teisingumo ministro Remigijaus Šimašiaus teigimu, taip siekiama užtikrinti, kad pažeidimus darantys ar tarnyba piktnaudžiaujantys asmenys neišvengtų atsakomybės, o „užglaistyti“ pažeidimai nemestų šešėlio ant sąžiningai dirbančių kolegų ir nedidintų visuomenės nepasitikėjimo valstybės institucijomis.

Siekiant šių tikslų, griežtės ir valstybės tarnautojų materialinė atsakomybė už tyčia padarytus pažeidimus. Nutarta Valstybės tarnybos įstatyme įtvirtinti, jog iš tokius pažeidimus padariusių tarnautojų valstybė galės išieškoti visą žalos sumą. Iki šiol už tyčia padarytus pažeidimus valstybės institucijos iš tarnautojo galėdavo išsireikalauti ne didesnę nei 9 jo vidutinio darbo užmokesčio dydžių kompensaciją.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Valdas Valdas rašo:

    Atleiskit už tiesmukiškumą, tačiau labai trikdo gramatinė klaida pačiame pirmame straipsnio pavadinimo žodyje..


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...