2010 Rugsėjo 22

Užsienis

Tikisi gauti sudužusio lėktuvo nuolaužas

veidas.lt

Varšuva tikisi, kad Rusija greitai perduos prie Smolensko sudužusio prezidentinio lėktuvo Tu-154 nuolaužas, pareiškė Lenkijos teisingumo ministras Krzysztofas Kwiatkowskis (Kšyštofas Kviatkovskis).

“Vadovaujantis tarptautine teise, po katastrofos orlaivio savininkė išlieka Lenkijos valstybė, todėl lėktuvo nuolaužos turi būti kaip galima greičiau nusiųstos į Lenkiją”, – sakė jis Varšuvoje surengtoje spaudos konferencijoje.

Lenkijos generalinis prokuroras Andrzejus Seremetas (Andžejus Seremetas) pareiškė, kad “Lenkijos prokuratūra padarė viską, kad lėktuvo nuolaužos būtų perduotos Lenkijai”.

Tuo tarpu Lenkijos televizijos kanalas TVN24 praneša, kad dokumentai, kurie buvo prieinami, leidžia tvirtinti, jog Lenkija praktiškai negali nieko padaryti, kad gautų lėktuvo nuolaužas.

Anksčiau buvo pranešta, kad katastrofą tiriančios Lenkijos komisijos vadovas, pulkininkas Edmundas Klichas perdavė Rusijos Tarpvalstybinio aviacijos komiteto (TAK) vadovei Tatjanai Anodinai sąrašą pastabų, susijusių su Lenkijos prezidento Lecho Kaczynskio (Lecho Kačynskio) lėktuvo katastrofa.

600 puslapių aplanke pažymima, kad daugiausia neaiškumų kelia tai, kad TAK dokumentuose trūksta parodymų apie šią katastrofą bei medžiagos iš Šiaurinio aerodromo.

“Išvykstu negavęs patenkinamo atsakymo. Mums trūksta daugybės dalykų, apie kuriuos norėtume papasakoti”, – sakė E.Klichas.

+370 5 2058525 begin_of_the_skype_highlighting              +370 5 2058525

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...