2011 Sausio 11

Užsienio politika

Lenkija siunčia politinį signalą Lietuvai

veidas.lt

Lenkijos pareigūnai antradienį “politiniu signalu” Lietuvai pavadino sprendimą siųsti neaukšto lygio delegaciją į Sausio 13-osios minėjimą Vilniuje ir apie tai pranešti Lietuvai paskutinę minutę.

Neįvardytus pareigūnus cituoja naujienų agentūra PAP.

“Iš diplomatinių šaltinių PAP sužinojo, jog faktas, kad iki paskutinės akimirkos nebuvo žinoma, ar kas nors atstovaus Lenkijai renginiuose, nebuvo atsitiktinis. PAP šaltiniai teigė, kad buvo siekiama pasiųsti politinį signalą, reiškiantį Varšuvos netenkinančią Vilniaus politiką lenkų tautinės mažumos Lietuvoje atžvilgiu”, – rašoma PAP pranešime.

Antradienį pranešta, kad Lenkijai Vilniuje ketvirtadienį vyksiančiame Sausio 13-osios įvykių minėjime atstovaus Seimo vicepirmininkė Eva Kierzkowska (Eva Kiežkovska), tačiau Seimo ir Senato vadovai kvietimų atvykti į Lietuvą nepriėmė.

Pati E.Kierzkowska PAP antradienį sakė, kad toks sprendimas priimtas po konsultacijų su Lenkijos Užsienio reikalų ministerija. Dar pirmadienį, klausta, ar vyks į Lietuvą, parlamentarė teigė, jog ne.

Antradienį Lenkijos dienraštis “Rzecpospolita” paskelbė, kad Lenkija nesiųs aukšto lygio delegacijos į Sausio 13-osios įvykių minėjimą Vilniuje, taip parodydama poziciją dėl lenkų tautinės mažumos padėties.

Laikraštyje cituojamas Lenkijos seimo užsienio reikalų komisijos pirmininko pavaduotojas Robertas Tyszkiewiczius (Robertas Tiškevičius) sakė, kad “šalta ir santūri Lenkijos reakcija – tai atsakymas į paskutiniojo meto Vilniaus politiką lenkų mažumos Lietuvoje atžvilgiu”.

1991 metų sausio 13 dieną per Sovietų Sąjungos agresiją prieš nepriklausomybę paskelbusią Lietuvą sovietų kariuomenei ir specialiems daliniams užimant Televizijos bokštą ir Lietuvos radijo ir televizijos pastatą, nuo žuvo 14 žmonių.

Seimo užsienio reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Justinas Karosas antradienį apgailestavo, kad lenkai pasirinko Sausio įvykių minėjimą kaip progą pademonstruoti savo nepasitenkinimą.

“Pats faktas nėra smagus, ypač turint galvoje tai, kad tas įvykis, į kurį buvo kviečiami lenkų vadovai, yra neeilinis. Tai įvykis, kuris reikšmingas ne tik Lietuvai, bet visam regionui – ir Lenkijai taip pat”, – žurnalistams sakė J.Karosas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...