2010 Balandžio 09

Pavardės

Lenkija pasipiktino Seimo sprendimu

veidas.lt

Lenkijos pareigūnai ir vietos spauda penktadienį sukritikavo Lietuvos Seimo sprendimą neįteisinti pavardžių rašybos dokumentuose kitokiais nei lietuviškais rašmenimis.

“Mūsų pastangų dėka Lietuvos Vyriausybė pateikė projektą dėl pavardžių rašymo, ir labai apmaudu, kad būtent per Lenkijos prezidento Lecho Kaczynskio vizitą Seimas pasirinko laiką jį atmesti”, – sakė Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis (Radoslavas Sikorskis), kurį cituoja PAP naujienų agentūra.

Anot ministro, tai yra apgailėtinas faktas, kadangi savo sprendimu Seimas neigia pasirašytą Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo sutartį.

Lietuvos Seimas ketvirtadienį atmetė įstatymo projektą, kuriuo siūlyta leisti asmens dokumentuose lotyniškos kilmės pavardes rašyti originaliai. To ilgą laiką prašo Lietuvos lenkų bendruomenė ir juos palaikantys Lenkijos politikai.

Lenkijos prezidento kanceliarijos vadovas Wladyslawas Stasiakas (Vladislavas Stasiakas) penktadienį Lenkijos radijuje komentuodamas Lietuvos Seimo sprendimą siūlė Lenkijai efektyviau panaudoti ES institucijas kovoje dėl Lietuvos lenkų teisių.

“Tai labai nereikalinga trintis ir šokiruojantis sprendimas”, – laidoje “Sygnaly Dnia” sakė W.Stasiakas.

Pasak jo, abi šalys privalo drauge dalyvauti daugelyje projektų ir kalbėti vienu balsu tokiose srityse kaip energetinis saugumas.

“Visa laimė, jog Lietuvoje dar nėra tokios “pataloginės situacijos” kaip Baltarusijoje, tačiau, jeigu turime toli siekiančių bendrų interesų, tai privalome veikti drauge, ir tokia situacija mums nereikalinga”, – sakė Lenkijos prezidento kanceliarijos vadovas.

Šį Lietuvos parlamentarų žingsnį plačiai komentuoja visa centrinė lenkų spauda. Dienraštis “Rzeczpospolita” mano, jog galima tikėtis Vilniaus ir Varšuvos santykių atšalimo ir cituoja Lenkijos Seimo ryšių su tautiečiais komiteto pirmininką Mareką Borovskį, kurio nuomone, “Lietuvos Seimo sprendimas rodo šios šalies vyriausybės silpnumą ir vis dar stiprias nacionalistines jėgas Lietuvoje”.

Šį Seimo žingsnį ketvirtadienį sukritikavo ir vizito į Vilnių atvykęs Lenkijos prezidentas Lechas Kaczynskis (Lechas Kačinskis).

Lietuvoje gyvena per 200 tūkst. save lenkais laikančių žmonių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...