2010 Gruodžio 23

Rinkimai Baltarusijoje

Lenkai priims baltarusių studentus

veidas.lt

Lenkijos mokslo ir aukštojo švietimo ministrė Barbara Kudrycka trečiadienį kreipėsi į savo šalies aukštųjų mokyklų rektorius, prašydama priimti studentus, kurie buvo išmesti iš Minsko aukštųjų mokyklų už dalyvavimą protesto akcijoje po Baltarusijos ginčijamo prezidento Aleksandro Lukašenkos perrinkimo.

“Atsižvelgiant į nerimą keliančius Baltarusijos valdžios veiksmus, pažeidžiančius pagrindines piliečių teises ir laisves, ir dėl persekiojimų, taip pat nukreiptų prieš mokslininkus ir studentus, raginu Lenkijos mokyklas, kurioms laisvė yra brangiausią vertybė, pademonstruoti akademinį solidarumą”, – B.Kudryckos rektoriams išsiųstą laišką citavo naujienų agentūra PAP.

Ministrė patikino, kad vyriausybė turės galimybių “paremti finansiškai” aukštąsias mokyklas, kurios sutiks priimti baltarusių studentus į nemokamas studijas, taip pat “finansuos dalį jų gyvenimo Lenkijoje išlaidų kartu su Lenkijos URM”.

Lenkijos mokslo ir aukštojo švietimo ministerijos duomenimis, po protesto akcijos Minske už opozicinę veiklą iš aukštųjų mokyklų pašalinta kelios dešimtys studentų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...