2010 Rugsėjo 26

Užsienis

“Lehman Brothers” meno kolekcija parduota už 12,3 mln. dolerių

veidas.lt

Bankrutavusiam investiciniam bankui “Lehman Brothers” priklausiusių meno kūrinių kolekcija šeštadienį buvo parduota Niujorko “Sotheby’s” aukcione už 12,3 mln. dolerių.

Tarp brangiausių kūrinių buvo iš Etiopijos kilusios dailininkės Julie Mehretu (Džuli Meretu) kompozicija “Be pavadinimo 1″ (Untitled 1) ir aliejiniais dažais nutapytas Liu Ye (Liu Je) paveikslas “Ilgas kelias namo” (The Long Way Home). Už pirmąjį kūrinį gauta kiek daugiau nei 1 mln. dolerių, o už antrąjį – 962 500 dolerių.

Galutinė daugelio paveikslų, anksčiau puošusių “Lehman Brothers” būstinę Manhatene, kaina buvo didesnė ir už pirminį įvertinimą, ir už tai, kiek sumokėjo bankas, kai juos įsigijo.

Gautos lėšos bus panaudotos atsiskaityti su daugybe kreditorių.

Rugsėjo 29 dieną “Christie’s” aukcione taip pat numatoma parduoti paveikslus, kurie buvo “Lehman Brothers” biuruose Europoje.

Londone vyksiančiam aukcionui bus pateikti tokių dailininkų kaip Lucianas Freudas (Liusjenas Freidas) ir Gary Hume`as (Geris Hjumas) darbai. Tikimasi, kad per šį aukcioną bus gauta maždaug 3,2 mln. dolerių.

“Lehman Brothers”, kuris patyrė krachą 2008 metų rugsėjį dėl pasaulinės finansų krizės, bankrotas buvo didžiausias JAV istorijoje.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...