2011 Kovo 02

Informacinės tecnnologijos

Lažybų svetainių neblokavusi “Teo LT” nepažeidė įstatymų

veidas.lt

Teismas nusprendė, jog telekomunikacijų bendrovė “Teo LT”, neblokavusi užsienio lažybų svetainių, nepažeidė įstatymų.

Vilniaus miesto pirmasis apylinkės teismas praėjusį penktadienį nutraukė bendrovės “Teo LT” atstovui iškeltą administracinio teisės pažeidimo bylą, nenustačius pažeidimo sudėties, rašoma teismo nutartyje.

“Teo LT” neuždraudus prieigų prie užsienio svetainių, įmonei grėsė bauda – Valstybinė lošimų priežiūros tarnyba, nutarusi, jog “Teo LT” nevykdė komisijos nurodymo blokuoti užsienio lažybų svetainių, “Teo LT” atstovui sausį surašė administracinės teisės pažeidimų protokolą.

Įmonė savo interneto tinkle neuždraudė prieigų prie lažybas internetu organizuojančių svetainių bwin.com, unibet.com, triobet.com, sportingbet.com ir bet365.com. To siekė Lietuvoje lažybas rengiančios “Top Sport” bei “Orakulas” bei jas vienijanti asociacija Lažybų organizatorių aljansas.

Teismas nustatė, kad Lietuvos teisės aktai nenumato interneto paslaugų teikėjui pareigos nutraukti prieigos prie interneto svetainių, veikiančių kitų operatorių tinkluose.

Anot “Teo LT” atstovo Antano Bubnelio, teismui savo nuomonę pateikusi Ryšių reguliavimo tarnyba nurodė, kad interneto svetainių blokavimas DNS lygiu ir IP adresų filtravimas yra nesisteminės priemonės, trumpalaikės ir vienkartinės.

Teismas taip pat rėmėsi Lietuvos Konstitucija ir Konstitucinio Teismo nutarimais, kurie numato, kad informacija gali būti draudžiama ar ribojama tik itin reikšmingais atvejais ir jei tai bent kiek riboja informacijos laisvę.

“Keisčiausi tiek mums, tiek kitiems rinkos dalyviams, pasirodė Valstybinės lošimų priežiūros komisijos “Teo LT” pareikšti kaltinimai lošimų veiklos reklama. Remiantis šia logika, interneto paslaugų teikėjus galima apkaltinti reklamuojant bet kokį produktą, paslaugą ar reiškinį, kuris tik yra aprašytas internete”, – BNS sakė “Teo LT” atstovas Antanas Bubnelis.

Teismas pabrėžė, kad azartinių lošimų reklama yra įmanoma tik veikimu. Taip pat, anot A.Bubnelio, yra pasisakęs ir Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas.

Lietuvos apeliacinis teismas gruodžio 30 dieną paliko galioti nepakeistą Vilniaus apygardos teismo nutartį laikinai blokuoti prieigą prie svetainių bwin.com, unibet.com, triobet.com, sportingbet.com, bet365.com. Šis sprendimas galios, kol įsiteisės galutinis teismo sprendimas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...