- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Laukiama daugiau išradimų

Autorius: veidas.lt | 2011 02 17 @ 10:00 | Verslas | No Comments

Lietuvos mokslininkai ir įmonės 2010 m. užpatentavo 84 nacionalinius išradimus – tiek pat, kiek ir 2009-aisiais, rodo Valstybinis patentų biuras (VPB). Daugiausiai per pastaruosius 10 metų patentų buvo užregistruota 2005 m. – 116.

Kaip informavo VPB direktoriaus pavaduotojas Žilvinas Danys, daugiausiai išradimų užregistruota žmonių poreikiams tenkinti (žemės ūkio, miškininkystės, maisto, drabužių, pramogų ir kitose srityse), taip pat mechanikos ir statybos sektoriuose.

Lietuvoje galioja ir Europos patentai, kuriais užsienio kompanijos stengiasi apsaugoti savo technologijas Lietuvos rinkoje. Iš pradžių stipriai kilęs pernai šių patentų skaičius sumažėjo. Pavyzdžiui, 2003 m. Lietuvoje įsigaliojo 755 Europos patentai, 2009 m. – 1038, o 2010 m. – 940.

“Šie patentai rodo, kad Europos pramonė įžvelgia Lietuvoje potencialią rinką, nes prieš investuojant į kokią nors šalį, iš pradžių patentais apsaugomos technologijos”, – komentavo Ž.Danys. Norėdama apsaugoti savo technologijas užsienio rinkose Europos patentus įsigyja ir viena kita lietuvių bendrovė. Ž.Danys prognozuoja, kad šiemet patentų paraiškų ims daugėti, nes Vyriausybė skyrė ES lėšų Europos patentams įsigyti.

Aktyviausi išradimų patentuotojai Lietuvoje – Kauno technologijos universitetas ir Vilniaus Gedimino technikos universitetas.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/laukiama-daugiau-isradimu

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.