2010 Lapkričio 03

Latvija

Latvijos Seimo pirmininke išrinkta S. Abuoltinia

veidas.lt

Pirmajame posėdyje 10-ojo šaukimo Latvijos Seimas slaptu balsavimu antradienį savo lydere išrinko buvusią parlamento pirmininko pavaduotoją, į susivienijimą “Vienybė” įeinančios partijos “Naujasis laikas” lyderę Solvitą Abuoltinią.

Už S.Abuoltinios patvirtinimą Seimo pirmininkės poste balsavo 77, tam nepritarė 19 Seimo deputatų. Kitų kandidatų į šias pareigas nebuvo iškelta.

47 metų S.Abuoltinia Seimo pirmininko pavaduotojos ėjo pareigas nuo 2009 metų kovo.

9-ojo šaukimo Seime S.Abuoltinia dirbo juridinėje komisijoje, Europos reikalų komisijoje ir galimus įstatymų pažeidimus ir neetiškus veiksmus teismų ir teisės sistemoje tiriančioje komisijoje, vadovavo Seimo bendradarbiavimo su nevyriausybinėmis organizacijomis darbo grupei.

8-ojo šaukimo Seime S.Abuoltinia buvo juridinės komisijos pirmininkė, dirbo Europos reikalų komisijoje, vaikų teisių pakomisėje ir įstatymų,reglamentuojančių nevyriausybinių organizacijų veiklą, pakomisėje. 2004 metais buvo URM patarėja, nuo 2004 metų gruodžio – teisingumo ministre.

S.Abuoltinia turi aukštąjį juridinį išsilavinimą – ji baigė Latvijos universiteto teisės fakultetą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...