2011 Sausio 03

Baltijos šalys

Latviai nuogastavo dėl riaušių

veidas.lt

Latvija nuogąstavo, kad balandžio riaušės Estijoje persimes ir į Latviją.

Norvegijos laikraštis “Aftenposten” paskelbė savo tinklalapyje pluoštą dokumentų, kuriuos “WikilLeaks” gavo, labai tikėtina, iš slapto Amerikos diplomatų susirašinėjimo. Iš viso šis laikraštis gavo visus 250 tūkst. dokumentų, kurie atsidūrė “WikiLeaks” tinklalapyje, ir ketina juos skelbti atskirais pluoštais.

Viename paskelbtų dokumentų, kurio autorius yra laikinasis JAV reikalų patikėtinis Rygoje Tamiras G. Waseris ( Tamiras G.Veizeris), aprašoma, kaip Latvijos oficialioji valdžia reagavo į balandžio įvykius Estijoje.

2007 metų gegužės 14 diena datuotame pranešime apžvelgiami tuometinės Latvijos vyriausybės žingsniai ir galinga kritikos banga, kuri užgriuvo vyriausybę.

“Aftenposten” paskelbtame dokumente pažymima, jog per riaušes Estijoje Latvijos vyriausybė pasmerkė smurtą. Latvija taip pat rėmė Estiją ir davė Estijos teisėsaugos institucijoms vandens patranką. Tačiau Latvija nenorėjo afišuoti Estijai suteiktos materialinės pagalbos.

Latvijos URM direktorius politikos klausimais Ilgvaras Klava gegužės 2 dieną vykusiame pokalbyje su Tamiru G.Waseriu sakė, kad Latvija “netrimituos” apie savo pagalbą, kad artėjant gegužės 9-ajai, kai minima Pergalės diena, nesukeltų vietos gyventojų rusų aistrų.

Dokumente pažymima, jog Latvijos valdžia nuogąstavo, kad riaušės Estijoje gali persimesti ir į Latviją, todėl gegužės 9 dieną sustiprino saugumo priemones.

Gegužės 9 dieną opozicinė partija “Naujasis laikas” pateikė Estiją remiančios rezoliucijos projektą. Dokumente pažymima, kad Latvijos oficialioji valdžia nepritarė šiai rezoliucijai. Nors daugelio koalicijos partijų deputatų balsavo už šį įstatymo projektą, jis nesurinko reikiamo balsų skaičiaus ir buvo nusiųstas užsienio reikalų komisijai toliau nagrinėti.

Kita dieną renginių, skirtų Latvijos nepriklausomybės atkūrimo metinėms, dalyviai griežtai kritikavo oficialiąją valdžią. Dokumente paminėtas ekspertas Latvijos užsienio politikos klausimais, kuris balsavimą pavadino “žemiausiu tašku Latvijos užsienio politikoje nuo Nepriklausomybės atkūrimo”.

Dokumente aprašoma aštri kritika, pareikšta Latvijos vyriausybei.

Gegužė 9 dieną Latvijos parlamento užsienio reikalų komisija patvirtino naują rezoliucijos variantą, kurį Seimas priėmė kitą dieną. Naujojoje rezoliucijoje buvo daug kas iš partijos “Naujasis laikas” pasiūlyto projekto, bet jis buvo suformuluotas kur kas švelniau. Tuo pat metu naujojoje rezoliucijoje buvo kritikuojama tai, kad Rusija tiesiogiai kišasi į Estijos vidaus reikalus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Anonimas Anonimas rašo:

    Nieko naujo.Plačiai visiems žinomas faktas,kad daugelis riaušių Taline dalyvių-daugiausiai Rygos rusakalbiai,suvežti iš anksto pasamdytais autobusais.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...