2010 Balandžio 27

Savitarna

Langeliai – jau penkiose Lietuvos bibliotekose

veidas.lt

Jau penkiose šalies viešosiose bibliotekose – Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Elektrėnuose ir Zarasuose – veikia savitarnos langeliai, leidžiantys grąžinti paimtus leidinius bet kuriuo paros metu. Sistema, veikianti radijo dažnio identifikavimo technologijos pagrindu, nuskaito skaitytojo bilieto numerį ir saugo paliktas knygas specialioje dėžėje.

“Kiekvieną rytą randame po keliolika skaitytojų paliktų knygų”, – pasakojo Elektrėnų savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Genė Dapkevičienė. Naująja paslauga ypač mielai naudojasi jaunieji skaitytojai ir bibliotekos skolininkai, kurie drovisi pažvelgti darbuotojams į akis. Beje, laiką taupantys žmonės šiuo langeliu gali naudotis ir dieną.

Pasak Kauno apskrities viešosios bibliotekos direktorės Astos Naudžiūnienės, jų bibliotekoje per ilguosius savaitgalius, tai yra nedarbo dienomis, leidinių sulaukiama tiek, kad jie sunkiai betelpa į tam skirtą dėžę. “Mes džiaugiamės anksčiau sugrįžtančiomis knygomis, kurios galbūt reikalingos kitiems žmonėms, o skaitytojai turi daugiau galimybių išvengti delspinigių už laiku negrąžintas knygas. Todėl langelių nauda yra abipusė”, – sakė A.Naudžiūnienė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...