2010 Balandžio 23

Dalia Grybauskaitė

“Negalime sau leisti nacionalinę biblioteką rekonstruoti dešimtmečius”

veidas.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė apsilankė Nacionalinėje M.Mažvydo bibliotekoje, apžiūrėjo rekonstruojamą senąjį bibliotekos pastatą, knygų saugyklas, Dokumentų konservavimo ir restauravimo centrą. “Negalime sau leisti nacionalinę biblioteką rekonstruoti dešimtmečius, o kiekviena uždelsta rekonstrukcijos diena brangiai kainuos ne tik visai bibliotekų sistemai, bet ir valstybei”, – sakė D. Grybauskaitė.
Valstybės vadovė vadino absurdiška situaciją, kai skaitytojams, netelpantiems salėse, pristatomos papildomos kėdės koridoriuje, o darbuotojams tenka dirbti patalpose, skirtose visai kitoms reikmėms.

Prezidentė paragino Vyriausybę iki 2013 metų, kaip ir buvo planuota, baigti šios bibliotekos rekonstrukciją. Šalies vadovės įsitikinimu, būtina rasti reikiamų lėšų M. Mažvydo bibliotekos rekonstrukcijai, nes nutrūkę darbai vėliau valstybės biudžetui kainuos dar daugiau. Bendra rekonstrukcijos kaina atsižvelgiant į kainų sumažėjimą – 85 mln. Lt. Iki šiol jau panaudota 8 mln. Lt, o 2010 metams skirta 3,5 mln. Lt. Projektui užbaigti reikia dar 78 mln. Lt.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...