2011 Kovo 15

Verslas

Laivai ieško darbo Klaipėdoje

veidas.lt

Valstybės valdoma “Lietuvos jūrų laivininkystė” (LJL) uostininkams siunčia signalą, kad bendrovės laivai galėtų gabenti krovinius iš Klaipėdos ir į ją.

“Verslo žinios” rašo, kad Klaipėdos jūrų uosto tarybos posėdyje laivininkystės atstovas uosto krovos bendroves informavo, kad LJL laivai krovinius norėtų ir galėtų gabenti ir iš Klaipėdos, ir į ją ir apie tai paprašė informuoti krovinių siuntėjus, kitus rinkos dalyvius.

Šiuo meta nė vienas iš turimų bendrovės laivų nedirba Klaipėdos kryptimi, o krovinius gabena po visą pasaulį.

“Tai buvo priminimas, kad tarime savo laivyną. Mano galva, galėtų būti valstybės politika, kad būtume patriotai, galbūt plukdykime savo krovinius savo laivais – kodėl nepalaikius savo laivyno”, – sakė LJL generalinis direktorius Arvydas Bogočionkas.

Anot jo, LJL Klaipėdos kryptimi būtų pajėgi gabenti įvairius generalinius krovinius. A.Bogočionko teigimu, ateityje LJL galėtų talkinti gabenant krovinius planuojamiems statyti valstybiniams objektams, tokiems kaip suskystintų gamtinių dujų terminalas, arba vežti strateginės reikšmės tranzitinius, per Lietuvą gabenamus krovinius.

Susisiekimo viceministro Arūno Štaro manymu, šiemet pelno iš LJL vargiai dar galima tikėtis, tačiau po poros metų tikimasi, kad bendrovė jau bus atsistojusi ant kojų.

“Nesakau, kad bendrovės vadovas šiemet planuoja pelną, bet ministerijai jis pateikė strateginės veiklos planą 2011-2013 metais. Nuostolis jame jau gerokai mažesnis ir 2013 metais tikisi “pliuso”, bet tam reikės daug darbo”, – teigė susisiekimo viceministras.

LJL, neaudituotais duomenimis, pernai patyrė 39,134 mln. litų nuostolių. Įmonės pajamos 2010 metais, palyginti su 2009-aisiais, padidėjo 5 proc. iki 62,186 mln. litų.

Laivininkystės akcijos kotiruojamos “Nasdaq Omx” Vilniaus vertybinių popierių biržos Papildomajame sąraše.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...