2011 Balandžio 12

Jūrų uostas

Uostas laukia specializuotų laivų

veidas.lt

Klaipėdos uostas pasiryžęs kautis dėl specializuotų laivų. Jeigu jiems taikomų rinkliavų pakeitimas bus veiksmingas, ratinės ir kitokios technikos pristatymo rinkoje gali kilti logistikos permainų, rašo “Lietuvos žinios”.

Iki šiol daugiausia specializuotų laivų priėmusios bendrovės “Klaipėdos konteinerių terminalas” vadovas Vaidas Šileika tikisi, kad mažas postūmis sukels didžiulį atoveiksmį.

“Tai pritrauks ne tik daugiau krovinių į Klaipėdos uostą, bet ir naujų laivybos linijų. Iki šiol didelę automobilinių laivų išlaidų dalį, kai įplaukdavo į Klaipėdą, sudarydavo rinkliavos, todėl Baltarusijos technikai išvežti dažniau būdavo pasirenkamas Talinas ar Ventspilis”, – sakė V.Šileika.

Pasak jo, jeigu bus suteikta nuolaidų, vien tik laivybos kompanija “Hoegh Autoliners” planuoja 12 laivų.

“Tačiau, be jos, šioje rinkoje yra kitos, kurios galėtų čia pasidaryti paskirstymo centrą. Dabar automobiliniai laivai atplaukia tušti, o geros komercinės laivybos sąlygos leistų pagalvoti apie automobilių ir kitokios įrangos importą iš Kinijos į Rusiją ir Kazachstaną. Pagal siūlomą projektą galėtume tikėtis iki 12 laivų per metus”, – rinkliavų pakeitimų naudą aiškino V.Šileika.

Pirmą kartą užpernai į Klaipėdą atplaukęs motorlaivis “Hoegh Delhi” iš Klaipėdos į Venesuelą išgabeno tik 535 traktorius ir 22 sunkvežimius. O laivo rinkliavos tąkart sudarė 70-80 tūkst. eurų – tai triskart daugiau, nei uždirbo krovos kompanija.

“Lietuvos žinios” rašo, kad naujais rinkliavų dydžiais Klaipėdos uostas varžysis su kitais regiono uostais dėl iš Afganistano grąžinamos JAV ir kitų NATO valstybių ratinės technikos vežimo.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...