2012 Balandžio 21

Labiausiai spurtuoja maisto pramonė

veidas.lt


Kad ir ne tokiais tempais kaip pernai, Lietuvos ekonomika auga. Nors 2011 m. pabaigoje skaičiai rodė šiokį tokį pramonės gamybos nuosmukį, Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) analitiko Aleksandro Izgorodino nuomone, to dramatizuoti nereikėtų, nes juos lėmė ne paklausos pokyčiai, o drastiškai sumažėjęs įmonių optimizmas.

Dabar lūkesčiai vėl padidėjo, o įmonių apsukos ėmė greitėti. Pramonės gamybos apimtys lėtesnės nei pernai tuo pačiu laikotarpiu, bet tendencijos geros: šiais metais sausį jos didėjo 8,3, o vasarį – 9,3 proc.
Tarp pramonės šakų šiemet itin spurtuoja maisto pramonė: čia gamybos apimtys didėja keturis mėnesius iš eilės: pernai lapkritį augimas siekė 3 proc., o šį vasarį – jau 10 proc. Dideli medienos pramonės plėtros tempai: pernai gruodį ji siekė 17 proc., šiemet vasarį – 14 proc. Spurtuoja chemijos pramonė: gruodį gamybos apimtys didėjo vos 0,5 proc., o vasarį – jau 9,5 proc. Šiek tiek santūresnis tekstilės augimas, vasarį siekęs 4,5 proc.
A.Izgorodino vertinimu, šiuo metu mūsų ekonomikos plėtros variklis – vidaus paklausa, tad artimiausiu metu geresnių rezultatų galima laukti iš tų pramonės šakų, kurios orientuojasi į vidaus rinką. Tiesa, pastaruoju metu šiek tiek pablogėjo mažmeninės prekybos apyvartos rodikliai: pernai gruodį ji didėjo 13 proc., o šį vasarį – 8 proc. Tam, pasak LPK analitiko, įtakos turėjo ir kylančios naftos, šildymo kainos, smukę vartotojų lūkesčiai.

Pramonės produkcijos pokytis (2012 m. vasarį, palyginti su 2011 m. vasariu, proc.)
Medienos ir baldų    13,6
Maisto ir gėrimų    10,2
Chemijos    9,5
Šaltinis: Statistikos departamentas

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...