2010 Spalio 21

Ekonomika

Lietuvos pramonė rugsėjį vėl sumažino apsaugas

veidas.lt

Prastesni nei prognozuota pramonės produkcijos gamybos rugsėjo mėnesio rodikliai dar kartą parodė, kad šalies pramonei ir toliau didelę įtaką daro vienkartiniai, sunkiai prognozuojami veiksniai, teigia “Danske Bank” analitikė.

“Pramonė rugsėjį sumažino apsukas. Mes prognozavome, kad rugsėjį metinis augimas sieks 12,2 proc., tuo tarpu faktinis rezultatas mažesnis – 8,1 procento. Nuvylė ir mėnesinis pramonės sumažėjimas 1 proc.”, – BNS sakė banko vyresnioji analitikė Baltijos šalims Violeta Klyvienė.

Anot jos, rugpjūčio mėnesį užfiksuotą 10,9 proc. metinį pramonės augimą lėmė vienkartiniai, tikriausiai laivų statybos sektoriaus užsakymai, tuo tarpu rugsėjį tokių palankių veiksnių nebuvo. Netikėtas buvo ir mėnesio pramonės smukimas.

“Prielaidų jam (mėnesio sumažėjimui) kaip ir nebuvo, rugsėjį skelbti pramonės pasitikėjimo rodikliai augo”, – sakė V.Klyvienė.

Jos teigimu, bendra pramonės augimo tendencija išlieka, ją lemia ir žema palyginamoji 2009 metų bazė, tačiau mėnesio rodiklių svyravimų artimiausių metu išvengti tikriausiai nepavyks. Tai, anot analitikės, būdinga ne tik Lietuvai, bet ir Latvijai bei Estijai.

Pasak V.Klyvienės, pagrindinė pramonės augimo priežastis ir toliau išlieka eksportas, tą rodo ir nuolat auganti užsienio rinkoms tenkanti Lietuvos pramonės produkcijos pardavimų dalis, kuri per devynis šių metų mėnesius siekė 66,3 procento.

Statistikos departamento duomenimis, pramonės gamyba ir pardavimai Lietuvoje per devynis šių metų mėnesius, palyginti su 2009-ųjų sausiu-rugsėju, padidėjo 3,2 proc. iki 38,996 mlrd. litų. Pašalinus darbo dienų įtaką, pramonės produkcijos augimas šiemet siekė 3,1 procento.

Visa pramonės produkcija rugsėjį, palyginti su 2009-ųjų rugsėjo mėnesiu, padidėjo 8,1 proc. iki 4,552 mlrd. litų, o palyginti su šių metų rugpjūčiu – sumenko 1 proc. (pašalinus sezono įtaką – smuko 3,7 proc.).

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...