2010 Gruodžio 09

Nekilnojamasis turtas

Į rinką pliūptelėjo siūlymai pirkti bendrabučių butus

veidas.lt

Pastarosiomis savaitėmis gerokai padaugėjo žmonių, parduodančių butus ar kambarius, esančius bendrabučiuose.

Tarkime, vien NT interneto svetainėje aruodas.lt šiuo metu siūloma per 500 įvairios kokybės ir lygio butų, esančių bendrabučiuose. Kai kuriuose bendrabučiuose NT plėtotojai ar perpardavinėtojai yra nupirkę, suremontavę ir šiuo metu pardavinėja net po keletą ar keliolika butų. Vis dėlto daugumos šiandien bendrabučiuose parduodamų butų būklė apgailėtina.

“Butų ir kambarių, esančių bendrabučiuose, pasiūla vis didėja. Bet nemažai ir norinčiųjų juos pirkti. Mat daugybei žmonių kitoks būstas vis dar neįperkamas”, – teigia nekilnojamuoju turtu prekiaujančios bendrovės NTKS brokerė Vilma Kašėtaitė.

Kartu ji atkreipia dėmesį, kad šiandieninė bendrabučių būklė labai skirtinga: vieni, daugiausia esantys arčiau didmiesčių centro, jau rekonstruoti ir virto ekonominės klasės daugiabučiais, kurių kiekviename kambaryje yra atskira virtuvė bei sanitarinis mazgas, bet nemažai ir visiškai nugyventų, su baisiomis laiptinėmis, apšnerkštomis bendromis virtuvėmis ir sanitariniais mazgais.

Vis dėlto, pasak nekilnojamojo turto bendrovės “Ontex” brokerės Renatos Valančienės, dauguma agentų kratosi imtis tarpininkavimo parduodant bendrabučių butus. “Jei brokeris pakankamai išsilavinęs, jam nemalonu vesti padorius klientus apžiūrėti nugyvento buto, kuriame sėdi nuo alkoholio apdujęs praskolinto buto savininkas”, – sakė R.Valančienė.

Be to, pasak pašnekovės, jei jau skelbimai apie bendrabučiuose parduodamus kambarius sudėti į bendrą “Aruodo” sistemą, vadinasi, brokeriams tokius butus pardavinėti sekasi išties sunkiai. Mat paklausius butus brokeriai nesunkiai parduoda juos reklamuodami vien savo bendrovių interneto puslapiuose.
Brokerių grupės “Vilniaus piramidė” brokeris Justinas Vėželis atkreipia dėmesį, kad nors pasiūlymų pirkti butus, esančius bendrabučiuose, palyginti daug, o ir tokie butai pigesni, vis dėlto ieškantieji nebrangaus būsto pirmiausia domisi ekonominės klasės butais senuose tradiciniuose daugiabučiuose, bet ne bendrabučiuose. “Būtent ši priežastis ir lėmė tai, kad, palyginti su šių metų pavasariu, šį rudenį Vilniuje šiek tiek pabrango ekonominės klasės butai”, – teigia J.Vėželis.

NTKS brokerė Ivona Gaidamovič, užsiimanti butų ir kambarių, esančių bendrabučiuose, pardavimu, paaiškino, kad šiuo metu paklausūs tik bendrabučio tipo butai, kuriuose yra visi patogumai. Jų kaina šiuo metu sieka apie 50 tūkst. Lt. O jei bute nėra tualeto, vonios bei virtuvės ir bendrais patogumais reikia naudotis su kitais gyventojais, tokį kambarį galima tikėtis parduoti tik už 20–30 tūkst. Lt.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Milit Milit rašo:

    Informatyvus straipsnis. Vien jau peržvelgus http://www.resident.lt/butai, matyti, kad būtų skelbimai bendrabučio tipo butuose yra pagausėję.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...