2010 Gegužės 12

Komisijos išvados

L. Karalius ir A. Sacharukas gali netekti mandatų

veidas.lt

Seimo Krikščionių partijos frakcijos nariai Linas Karalius ir Aleksandras Sacharukas galimai nusižengė Konstitucijai ir sulaužė priesaiką, todėl yra pagrindas pradėti jų mandato atėmimo procedūras.

Tai trečiadienį nusprendė vadinamosios apkaltos komisijos. Už apkaltą L.Karaliui balsavo 9 parlamentarai, 3 buvo prieš. Už A.Sacharuko apkaltą – 9 Seimo nariai, 2 – prieš ir 1 susilaikė.

“Komisijos nustatė, kad L.Karalius ir A.Sacharukas yra verti apkaltos, nutarta kreiptis į Seimą ir siūlyti pradėti apkaltos procesus dėl vieno ir dėl kito”, – trečiadienį sakė abiejų apkaltos komisijų pirmininkas konservatorius Kęstutis Masiulis.

Dėl A.Sacharuko veiksmų dar siūloma kreiptis į Generalinę prokuratūrą.

Dėl komisijų parengtų išvadų balsuos Seimas. Jeigu dauguma parlamentarų nuspręs pritarti komisijų išvadoms, bus parengtas kreipimasis į Konstitucinį Teismą. Šis spręs, ar parlamentarai savo elgesiu nenusižengė Konstitucijai ir nesulaužė priesaikos.

Galutinį sprendimą dėl mandatų atėmimo priima Seimas. Pagal Seimo statutą, nutarimas dėl Seimo nario mandato panaikinimo laikomas priimtu, jei už jį balsavo ne mažiau kaip trys penktadaliai visų Seimo narių arba 85 parlamentarai.

Apkaltos tekste, kurį parėmė 50 Seimo narių, teigiama, jog yra pagrindo įtarti, kad Seimo narys “A.Sacharukas ir Seimo narys L.Karalius veikė bendrai ir iš anksto susitarę, siekdami pridengti Seimo nario L.Karaliaus nedalyvavimą Seimo posėdžiuose ir tokiu būdu neteisėtai pasisavinti valstybės biudžeto lėšas”.

Iš L.Karaliaus mandatą norima atimti už tai, kad jis atostogavo užuot dirbęs pratęstoje Seimo sesijoje, sakė netiesą, sudarė galimybę pasinaudoti jo mandatu. A.Sacharukas Seimo nario mandato gali netekti už tai, kad daug kartų neteisėtai balsavo L.Karaliaus kortele ir suklastojo dokumentus.

L.Karalius praleido visus sausio viduryje vykusios pratęstos rudens sesijos plenarinius ir komitetų posėdžius. Jis tuo metu buvo išvykęs į Aziją atostogauti. Tuo metu A.Sacharukas pasinaudojo kolegos balsavimo kortele.

Opozicinė Seimo Krikščionių partijos frakcija turi 12 narių. Ją sudaro daugiausia nuo Tautos prisikėlimo partijos atskilę parlamentarai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...