2010 Rugpjūčio 27

VSD

L. Bankauskas bendravo su saugumo pareigūnais

veidas.lt

Po dešimties dienų sulaikymo Baltarusijoje į Lietuvą ketvirtadienį grįžęs Vilniaus raitosios policijos vadas Laimonas Bankauskas buvo pakviestas pokalbiui su Valstybės saugumo departamento (VSD) pareigūnais.

Tai BNS patvirtino VSD atstovas spaudai Vytautas Makauskas.

“Tai buvo standartinė procedūra, nes vis dėlto Lietuvos pareigūnas buvo sulaikytas. Tai buvo tiesiog pokalbis, jokiu būdu ne sulaikymas ir panašiai. Tiesiog pašnekesys”, – aiškino VSD atstovas.

Jo teigimu, departamentas po ketvirtadienį įvykusio pokalbio jokių priemonių L.Bankausko atžvilgiu neketina imtis.

Narkotikų kontrabanda įtartą pareigūną Minskas trečiadienį perdavė Lietuvos diplomatams. Jis nuvežtas į Lietuvos atstovybę Gardine, kur buvo tvarkomi jo dokumentai. Ketvirtadienio popietę jis grįžo į Lietuvą.

Pasak prezidentės Dalios Grybauskaitės, šį atvejį dabar tirs Lietuvos teisėsaugos institucijos, panaudodamos ir visą sulaikymo informaciją, gautą iš Baltarusijos pagal dvišalio teisinio bendradarbiavimo sutartį.

Lietuvos pareigūnų žiniomis, L.Bankausko bylą dėl narkotikų kontrabandos Baltarusijos valstybės saugumo komitetas (KGB) perdavė Baltarusijos prokuratūrai. Tačiau Baltarusijos prokuratūroje BNS šios informacijos nepatvirtino. Kaimyninės šalies pareigūnai tvirtino nekomentuojantys ir tolesnės bylos eigos, jos likimo.

Vilniaus raitosios policijos vadas L.Bankauskas Baltarusijoje sulaikytas praėjusią savaitę. Baltarusijos teisėsauga sakė, kad jo automobilyje rasta narkotinių medžiagų – daugiau kaip 45 gramai metamfetamino.

L.Bankauskas kaltinimus neigė ir sakė manąs, kad narkotikai buvo pakišti.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...