2010 Liepos 01

Kviečia lietuviškasis Vudstokas

veidas.lt

"Veido" archyvas

Prie Lūksto ežero Žemaitijoje kasmet susirenka po 5-6 tūkst. bliuzo gerbėjų

Jaunuoliui sulaukti pilnametystės – šventė. O kaip jaučiasi aštuoniolikos metų sulaukęs festivalis? “Palapinės ir miegmaišiai ruošiami, bilietai graibstomi, o organizatoriai vis rečiau miega naktimis, stengdamiesi, jog aštuonioliktasis festivalis būtų įspūdingas kaip niekad”, – pasakoja “Bliuzo naktų” prodiuseris Algirdas Barniškis-Blėka.
Aštuoni baldininkai iš bendrovės “IVO baldai” suaugusiam festivaliui ketina padovanoti rekordinio dydžio lovą, ant kurios bus mėginama suguldyti kuo daugiau bliuzo gerbėjų. Lovą milžinę ruošiamasi gaminti čia pat, prie Lūksto ežero.

Pilnametis festivalis žada pasiūlyti ir rekordinį kiekį nemokamos bliuzasriubės – tiesa, į šį rekordą kėsinamasi kone kasmet. Pernai suvalgyta 1200 litrų sriubos.

Muzikinis asortimentas

Betgi ne pamiegoti ar šilto viralo srėbti žmonės į “Bliuzo naktis” važiuoja! Važiuoja klausytis pamėgtų arba dar negirdėtų atlikėjų. O jų festivalyje netrūks.

"Veido" archyvas

Daug festivalyje tikimasi iš JAV bliuzo veteranų dueto – Smokin Joe Kubek ir Bnois King

Štai kad ir stipriabalsė prancūzų bliuzo primadona Nina Van Horn, kadaise studijavusi klasikinį vokalą, bet vėliau “persikvalifikavusi” į kantri stiliaus dainininkes. Ir tai nebuvo virsmo pabaiga: lankydamasi Naujajame Orleane, Nina susižavėjo bliuzo muzika. Prancūzijoje dainininkės naujasis amplua buvo sutiktas ovacijomis. Ji sulaukė kvietimų į geriausius Europos džiazo ir bliuzo festivalius, o dabar štai atvyksta Žemaitijon.

Tą patį daro ir lūpinės armonikėlės virtuozas amerikietis Billy Gibsonas, pernai pripažintas geriausiu pasaulio bliuzo instrumentalistu. Jam akompanuos norvegų bliuzo pažiba – akordeono didmeistris JT.Lauritsenas su grupe “The Buckchot Hunter”.

Iš Vokietijos atvyksta George’as Shroeteris ir Marcas Breitfelderis, bliuzo muziką derinantys su kitais muzikos stiliais. Jie yra išleidę 14 albumų ir per dešimtmetį sugroję daugiau nei du tūkstančius koncertų Europoje, Amerikoje ir Kanadoje.

Dar viena žvaigždė – Brianas Coberis į “Bliuzo naktis” atvyks iš Kanados. Šis autorinių dainų kūrėjas, bliuzo ir rokenrolo stiliaus maišymo specialistas vertinamas už savitą “slidinėjimo” gitara techniką.

Nuolatiniai festivalio svečiai – mišrios tautybės grupė “Jimmie “Bluesman” Lawson” & Crossfire”. Pripažinimą kolektyvas pelnė tuomet, kai prie estų grupės “Crossfire” prisidėjo amerikietis Jimmie “Bluesman” Lawsonas. Linksma boogie woogie vėliava mojuos vyrukai iš Lenkijos “Boogie Boys”, pasirodymais dviem pianinais jau užsitikrinę žvaigždžių statusą.

Nacionaliniai akcentai

“Bliuzo naktys” neįsivaizduojamos be žaviosios Lietuvos bliuzo karalienės Arinos ir grupės “Blues Makers”. Šįmet “bliuzmeikeriai” parengė ypatingą programą “Tribute to Muddy Waters”, kurioje skambės iškiliausios visų laikų bliuzo muzikos asmenybės Muddy Waters kūriniai.

Į festivalio sceną po ilgesnės pertraukos grįžta “Senas kuinas”, pasižymintis lyrišku metalinio atspalvio bliuzu. Taip pat scenoje pasirodys populiari grupė “The Road Band”, sugrojusi jau daugiau nei tūkstantį koncertų.

Be muzikinės fiestos, “Bliuzo naktyse” tradiciškai vyks naktiniai “jam session”, o Lūksto ežero viduryje žiūrovai išvys fejerverkų šou “Bliuzo žiburiai”. Geriausiu pripažintam festivalio atlikėjui bus suteikta garbė palikti savo kojos atspaudą šlapio betono plytoje: kažkada, kai tokių atspaudų prisikaups daugiau, rengėjai ketina nutiesti bliuzo garsenybių Kanopų alėją.

“Bliuzo naktų” bilietų kainos:

60 Lt – bilietas vienam klausytojui į visus festivalio renginius;

20 Lt – mokestis už automobilio laikymą stovėjimo aikštelėje;

0 Lt – mokestis už palapinės vietą prie Lūksto ežero.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...