2011 Liepos 04

Kurortų viešbučiai nėra paklausus nekilnojamas turtas

veidas.lt

"Veido" archyvas

Tiesa, toks nekilnojamas turtas šiuo metu paklausos neturi, ir dalis verslininkų mėgina rasti pirkėjus pertvarkydami viešbučius ar svečių namus į apartamentus, pirmadienį rašo “Verslo žinios”.

“Jei pasiūlytų gerus pinigus, greitai savo viešbutį parduočiau. Bet pirkėjų nėra ir neturime kur dėtis – tęsiame verslą”, – teigia Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentas Gintaras Sičiūnas, taip pat valdantis viešbutį “Vila Diemedis”.

Klaipėdos nekilnojamojo turto agentūros “Aidila” direktorius Algimantas Bružas sako, kad valstybei padidinus pridėtinės vertės mokestį viešbučiams nuo 5 proc. iki 21 proc. nusivylę verslininkai masiškai ėmė pardavinėti viešbučius Palangoje, Nidoje – sezoniškumui itin jautriuose kurortuose.

“Dalis viešbučių buvo perleista kitiems šeimininkams – išnuomoti arba parduoti išsimokėtinai. Kita vertus, dalis viešbučių bei svečių namų pertvarkomi į apartamentus ir išparduodami dalimis”, kalba A. Bružas, vadovaujantis buvusiems svečių namams “Palangos Agila”, dabar taip pat pertvarkomiems į apartamentus.

Nekilnojamojo turto bendrovės “Ober-Haus” Vakarų Lietuvos regiono vadovas Linas Juozaitis sako, kad Klaipėdos viešbučiai mėgino gelbėtis nuomodami kambarius kaip butus.

Palangoje valdantis porą viešbučių Edmundas Sakalauskas tvirtina, kad dabar prastas metas parduoti turtą – kainos nusiritusios iki žemiausio lygio. Kita vertus, sunku nustatyti objektyvią viešbučio kainą, nes, pasak turto vertintojų, nėra fiksuotų sandorių.

Tačiau stipriai smukusios kainos vilioja pirkėjų iš Rytų šalių -Azerbaidžano, Kazachstano. “Baltarusiai pastaruoju metu aprimo, bet rusai gana aktyvūs. Jie šiek tiek nusivylę Jūrmala, Latvijos pajūriu – kainomis ir aplinka. Todėl dėmesys nukrypo į Palangą” , – sako E.Sakalauskas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...