2011 Spalio 10

Burbulą pūtė bankai, kvailio kailyje liko klientai

veidas.lt

Nekilnojamojo turto burbulą išpūtę Lietuvoje veikiantys bankai iš krizės balos išlipo beveik sausi – jų nuostoliai jau virto prieškrizinį lygį besivejančiais pelnais, o pralaimėtojais liko jų klientai, mokantys paskolas už smarkiai nuvertėjusį turtą.

Trijų vaikų tėvas odontologas Liutauras Navickas jaučiasi pakliuvęs į beviltišką padėtį – ramiai miegoti naktimis jam neduoda didžiulė paskola, mokama už perpus nuvertėjusį turtą. Ekonominio pakilimo metais 10–40 tūkst. Lt per mėnesį privačioje klinikoje uždirbdavęs specialistas buvo susitaupęs solidžią sumą – 360 tūkst. Lt. Šias santaupas ponas Liutauras nusprendė investuoti, o geriausia ir saugiausia investicija prieš keletą metų jam atrodė nekilnojamasis turtas. Tad L.Navickas nuėjo į banką ir, pasiėmęs 760 tūkst. Lt paskolą, už daugiau nei milijoną litų nusipirko keturių kambarių butą sename name sostinės M.K.Čiurlionio gatvėje.
Šiuo metu buto kaina kritusi perpus. „Dabar mūsų butas kainuoja tik 500–550 tūkst. Lt. Nekilnojamojo turto agentūra net nesiima jo reklamuoti, nes pardavę šį butą nė paskolos bankui neatiduotume. Aš savo galvą kaltinu. Žioplys paskutinis, nereikėjo pirkti buto už tokią nerealią kainą, reikėjo pamąstyti, kad burbulas sprogs“, – kremtasi ponas Liutauras.
Šiandien net už pusę milijono pirkti buto sename name niekas nebenori: šį nekilnojamąjį turtą, tapusį akmeniu po kaklu, L.Navickas bando parduoti jau treti metai. Labiausiai poną Liutaurą slegia paskola, nes pakilimo metais gautų uždarbių seniai nebeliko. „Jei būčiau savo milijoną įkišęs, nesijaudinčiau. Kai uždirbdavau 10–40 tūkst. Lt per mėnesį ir 5200 Lt atiduodavau bankui už paskolą, net nesijausdavo. Dabar palūkanos sumažėjusios, mokame 4 tūkst. Lt paskolos, bet kartais aš uždirbu tik 4 tūkst. Lt“, – pasakoja tris vaikus turintis išlaikyti vyras.
Prestižinėje vietoje esantis butas nepaklausus net nuomos rinkoje. Už milijoną pirktą butą L.Navickas sutiktų išnuomotų ir už tūkstantį litų per mėnesį, tačiau klientų neatsiranda, nes šaltais žiemos mėnesiais vien šildymas kainuoja apie 1200 Lt. Pernai žiemą L.Navickas nuomininkams leido gyventi už dyką – jiems tereikėjo padengti šildymo išlaidas.

Visą publikacijos tekstą nuo pirmadienio skaitykite savaitraštyje “Veidas”, pirkite žurnalo elektroninę versiją internete (\http://www.veidas.lt/veidas-nr-41) arba užsisakykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

 1. ponia Nora ponia Nora rašo:

  Ar jums reikia skubiai paskolą? Ar jums skolos? jums reikia skubiai paskolą finansuoti savo verslą ?, jums buvo atimta jūsų banke, nerimauti ne daugiau, mūsų paslaugos yra greitas, paprastas ir saugus paskolas dabar bet kokiomis aplinkybėmis. Skolintis iki 2,000 euro – 1,000.000 eurą Šiandien! Susisiekite su mumis ir paskolų informacijos šiuo adresu: noramildred.loan@hotmail.com

  Pastaba: Jūs tikėtis preliminarų atsakymo ir finansavimo per 24 valandas

  Linkėjimai.
  Ponia Nora


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...