2014 Lapkričio 06

Kurorto trauką didina sveikatinimo paslaugų kokybės ir kainos balansas

veidas.lt

Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas įsitikinęs, kad kurorto stiprybė – druskininkiečių patirtis ir bendruomeniškumas. 220 metų raidos sukaktį vasarą pažymėjęs labiausiai išvystytas Lietuvos kurortas žinomas ir vertinamas keliose dešimtyse užsienio šalių.

Vilma Kasperavičienė

Prieš porą savaičių Druskininkams atiteko Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje įsteigtas apdovanojimas – krivūlė „Stipri bendruomenė – stipri Europa“.

„Šis apdovanojimas reiškia, kad Druskininkai pastebėti ir įvertinti žvilgsniu, kuris apima plačiau. Gera žinoti, kad turime kuo nustebinti ne tik Lietuvą, bet ir pasaulį. Tai visų druskininkiečių nuopelnas. Ne viena karta gyvena, dirba ir kuria kurorte. Čia ir toliau plėtojama viena pagrindinių vystymosi krypčių – sanatorinis gydymas ir gydomasis turizmas. Šioje srityje mes esame stipriausi – tai pastebi ir įvertina ekspertai iš įvairių valstybių“, – sako Ričardas Malinauskas.

Daugiau kaip per du veiklos šimtmečius sukaupta istorinė patirtis turi pačią svarbiausią reikšmę ir leidžia pasiekti gerų rezultatų: teikiamų paslaugų kasmet daugėja, o jų kokybė gerėja. „Didėjantys turistų srautai leidžia daryti išvadą, kad paslaugos kokybės ir kainos balansas yra pakankamai geras, palyginti su kitais Lietuvos ir kitų šalių kurortais“, – neabejoja Druskininkų savivaldybės meras.

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 2011 m. Druskininkuose apsilankė 236 117 turistų, 2012-aisiais – 264 273, o 2013 m. – 272 633.

Druskininkų savivaldybės apgyvendinimo įstaigų teikiamais duomenims, pirmąjį šių metų pusmetį 61 proc. besigydančiųjų ar pramogaujančiųjų buvo mūsų šalies gyventojai, likusi dalis – užsieniečiai. Praėjusiais metais per tą patį laikotarpį užsieniečiai sudarė 41 proc.

Mero teigimu, atvykstančiųjų srautus pakoregavo pasaulio įvykiai: iš vienų valstybių (Izraelio, Latvijos, Baltarusijos) norinčiųjų sustiprinti sveikatą padaugėjo, iš kitų (Rusijos, Lenkijos, Vokietijos) sumažėjo. Tačiau, Statistikos departamento duomenimis, pirmojo pusmečio rezultatai teigiami, šiemet poilsiautojų ir besigydančiųjų sulaukta 2,6 proc. daugiau negu pernai per tą patį laikotarpį. „Ženklesnis skaičius poilsiautojų atvyksta iš daugiau kaip dešimties valstybių. Tai palyginti labai platus ratas“, – pastebi kurorto meras.

Žvelgiant į statistinį Druskininkų kurorto poilsiautojo portretą matyti, kad kiekvienais metais klientai jaunėja. „Prieš gerą dešimtmetį kurorto sanatorijose dažniausiai gydėsi garbus amžiaus arba patyrę sunkias traumas ir sveikstantys po sunkių ligų žmonės, o šiandien atvykstama tiek sveikatinimo, tiek poilsio. Sanatorijose, gydyklose galima pamatyti nemažai jaunų žmonių, ir jų kasmet daugėja. Trisdešimtmečiai keturiasdešimtmečiai atvyksta atsipalaiduoti, pailsėti nuo įtampos darbe, patiriamo streso. Tai liudija, kad sukurta infrastruktūra tinka įvairaus amžiaus žmonėms“, – sako R.Malinauskas.

Druskininkai gali pasiūlyti išskirtinį poilsį. Kurorte veikia daug aukščiausios klasės sanatorijų, poilsio centrų, viešbučių, pramogų kompleksų, savo viešbučius įkūrė žinomos viešbučių grupės „Best Western“ ir „Europa Royale“. Sanatorijose padaugėjo įvairių paslaugų, pradedant įvairiausiais masažais, druskų, gintaro kambariais, o paslaugų teikimas nuolat plečiamas.

Poilsiautojų rautus pastebimai didina ir pastaraisiais metais įgyvendinti ambicingi projektai „Druskininkų vandens pramogų parkas“, slidinėjimo trasų kompleksas „Snow Arena“ ir kiti. Šių objektų infrastruktūra pritaikyta veikti visus metus, nepaisant oro sąlygų.

Gyventojų ir kurorto svečių patogumui pastatytas Parko tiltas, jungiantis senamiestį su Baltašiške – Druskininkų miesto dalimi, esančia kairiajame Nemuno krante, remontuojamas senasis tiltas, sutvarkytos gatvės, keliai, šaligatviai, parkai, fontanai – visos viešosios erdvės.

„Kiekvieną dieną matome vis daugiau besivažinėjančiųjų dviračiais, automobilių su bagažinėmis, pritaikytomis slidėmis vežioti. Automobilių registracijos numeriai išduoda, kad atvykstama ne tik iš mūsų šalies, bet ir Ukrainos, Vokietijos, Estijos, Latvijos. Tai leidžia daryti išvadą, kad šie centrai taip pat labai reikalingi mūsų infrastruktūrai, kad jų koncentracija vienoje vietoje ir sukuria traukos jėgą“, – teigia R.Malinauskas.

Druskininkai ant laurų nemiega. Šiuo metu baigiamas renovuoti istorinis Sveikatingumo parkas, kurį kurorto gyventojai ir svečiai vadina Karolio Dineikos vardu. Čia atnaujinama viskas, kas buvo vertinga: jonų, pėdų terapijos, kaskados, pirtys ant vandens, amfiteatrai ir meditacijos vietos, treniruokliai.

Vyksta keltuvo, kaip ekologinio transporto, į slidinėjimo trasas įrengimo darbai, Nemuno pakrante tiesiami dviračių takai. „Viena didžiausių svajonių – turėti kongresų, konferencijų ir koncertų rūmus, kad galėtume labiau plėtoti kultūrinį turizmą. Tai brangu – projektui įgyvendinti reikėtų ne mažiau kaip 80 mln. Lt, tačiau jų kol kas nepavyksta gauti“, – apgailestauja Druskininkų savivaldybės meras.

PR

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...