2011 Gegužės 17

Žurnalistinis tyrimas

Kurią bendrovę rinktis

veidas.lt

"Veido" archyvas

Per pastaruosius metus gerokai pasikeitė privalomojo civilinės atsakomybės draudimo įmokos. Vienos bendrovės – pigino, kitos – brangino, trečios – ir pigino, ir brangino, o viena – beveik nekeitė kainų. Taupiam vairuotojui mes patarsime, kur pigiausia drausti automobilį.

Praėjusių metų gegužės pradžioje (ABL Nr. 10, 2010 m.) atlikus tyrimą paaiškėjo, kad pigiausiai šių eilučių autorių tuomet būtų apdraudusi “BTA draudimas” bendrovė (225 Lt), o brangiausiai – “PZU Lietuva” (292 Lt). Kainos skirtumas (67 Lt) iš kojų neišvers, tačiau geriau, kad pinigai liktų kišenėje, o ne iš jos iškeliautų.

Prabėgus beveik metams, mes nusprendėme pakartoti šį tyrimą ir išsiaiškinti, kur šiuo metu labiausiai apsimoka drausti automobilį. Šįkart, kaip ir pernai, draudimo bendrovėms išsiuntėme tokį laišką: “Prašome apskaičiuoti privalomojo civilinės atsakomybės draudimo įmoką tam pačiam asmeniui dešimtyje didžiausių Lietuvos miestų.

Mašiną nori apsidrausti 34-ejų metų vyras, kurio vairavimo stažas – vienuolika metų. Apdrausti reikia Toyota Avensis automobilį su benzininiu 1.8/129 AG (95 kW) varikliu”. Tam, kad draudimo bendrovės galėtų kuo tiksliau apskaičiuoti metinę draudimo įmoką, taip pat nurodėme apsidrausti norinčio vyro asmens kodą, automobilio valstybinį numerį ir registracijos adresą. Kaip jau turbūt supratote, draudikams suteikėme visą reikalingą informaciją, kuri nebuvo laužta iš piršto.

Draudimo kaina skiriasi beveik 100 Lt

Gauti draudimo bendrovių duomenys gana skirtingi. Pavyzdžiui, prieš metus labiausiai draudimą piginusi “BTA draudimas” bendrovė šiemet jį pabrangino. Tą patį padarė ir “If” bendrovė. Pirmoji draudimo kainą labiausiai pakėlė Vilniuje (37 Lt), o antroji Panevėžyje (97 Lt). Įdomu ir tai, kad “If” įmonė Aukštaitijos sostinėje gyvenantį asmenį draustų lygiai tokia pačia suma kaip ir vairuotoją iš Vilniaus. Matyt, panevėžiečiai vairuotojai pridaro daug avarijų.
Daugumai vairuotojų aktualiausia informacija apie tai, kuri bendrovė pigino paslaugas. Atsakome: tai darė “Ergo Lietuva” ir “Lietuvos draudimas”. Pirmoji labiausiai kainą nuleido Šiauliuose (52 Lt), o antroji – Kaune ir Marijampolėje (po 17 Lt).

Taip pat dvi bendrovės kainą ir pakėlė, ir pamažino. Taip elgėsi “PZU Lietuva” ir “Seesam Lietuva”. Pirmoji 16 Lt atpigino Tauragėje, tačiau 18 Lt padidino Klaipėdoje. Antroji net 58 Lt įmoką sumažino Vilniuje, bet 12 Lt ją pakėlė Utenoje, Telšiuose ir Tauragėje. Įdomu ir tai, kad privalomojo civilinės atsakomybės draudimo kainos beveik nekeitė “Gjensidige Baltic” – keliuose Lietuvos miestuose ji keitėsi vos 1–5 Lt.

Apibendrindami turime pasakyti, kad pigiausiai šių eilučių autorių apdraustų “Seesam Lietuva” (už 222 Lt), o brangiausiai – “PZU Lietuva” (297 Lt). Skirtumas išties nemažas – net 75 Lt. Todėl siūlome nepatingėti ir apskambinti visas draudimas bendroves bei pasidomėti dėl kainos. Mat sutaupyti galima tikrai nemenką sumą pinigų. O jei jums tai atima per daug laiko, kreipkitės į draudimo brokerį. Jis šį darbą padarys už jus ir patieks draudimo bendrovių siūlomas kainas. Jums beliks tik išsirinkti.

Didmiesčių vairuotojai už draudimą moka daugiau

Taip pat labai svarbu pasidomėti, ką papildomai gaunate už sumokėtus pinigus. Pavyzdžiui, “If” bendrovė nemokamai iš įvykio vietos nutemps jūsų apgadintą automobilį net ir tuo atveju, jei būsite eismo įvykio kaltininkas. Tikrai viliojantis pasiūlymas – ypač po avarijos metu patirto streso. O štai “Gjensidige Baltic” užtikrina, kad jų bendrovėje apsidraudus kasko draudimu, privalomasis civilinės atsakomybės draudimas kainuos net 20 proc. pigiau.

Svarbu atkreipti dėmesį ir į tai, kad priklausomai nuo miesto, kuriame gyvena automobilį besidraudžiantis asmuo, gerokai skiriasi įmoka. Pavyzdžiui, “Ergo Lietuva” duomenimis Vilniuje įvykstančios avarijos yra 10 proc. nuostolingesnės nei Kaune ar Klaipėdoje. O jei palygintume Lietuvos sostinę su mažesniais šalies miestais (Alytumi, Marijampole, Utena, Telšiais ar Taurage), tai anot bendrovės ekspertų, pamatytume, kad čia per eismo įvykius patirti nuostoliai būna net 25 proc. mažesni nei Vilniuje. Todėl nenuostabu, kad didesniuose šalies miestuose gyvenantys vairuotojai turi daugiau mokėti už draudimą.

“Privalomojo vairuotojų draudimo kainos šiemet išliko panašios kaip ir pernai, tačiau dar labiau padidėjo kainų žirklės tarp drausmingų ir nedrausmingų vairuotojų draudimo įmokos. Pavyzdžiui, 10 metų neturėjęs įvykių vairuotojas gali sutaupyti iki 47 procentų”, – pabrėžia “PZU Lietuva” produktų ir rizikos valdymo departamento direktorius Edvardas Skupas. Akivaizdu, kad vis dėlto labiausiai sutaupyti pinigų gali drausmingi vairuotojai. Todėl derėtų ne tik teisingai pasirinkti draudimo bendrovę, bet ir nesukelti eismo įvykių.

Išvada

Draudžiant automobilį privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu, tikrai verta pasidomėti visų draudimo bendrovių kainomis. Juk kas kartą pigiausią draudimą gali siūlyti vis kita bendrovė. Kad nereikėtų vargti ir patiems plušėti iš peties, susiraskite draudimo brokerį. Jis už jus padarys visą darbą. O svarbiausia – nesukelkite avarijų ir jums draudimas ne brangs, o pigs. Tai bene geriausias būdas taupyti.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...