2010 Rugsėjo 28

Verslas

Kur mažėja mokumo rizika?

veidas.lt

Lietuvoje vėlavimo atsiskaityti rizika antrąjį ketvirtį, palyginus su pirmuoju, sumažėjo atskiruose išgaunamosios bei apdirbamosios pramonės segmentuose, dalyje paslaugų ir transporto sektoriuose veikiančių įmonių.

Akmens ir rusvųjų anglių kasyba bei durpių gavybos versle vėlavimo atsiskaityti rizika per metus sumažėjo daugiau nei 8 proc., teigia kreditų biuras “Creditinfo”.

“Sumažėjusią vėlavimo atsiskaityti riziką lėmė tai, kad šios srities įmonės vykdė aktyvų eksportą į Vakarų Europos šalis, taip pat sėkmingai realizavo savo produkciją vidaus rinkoje – ypač žemės ūkio sektoriuje”, – pranešime sakė “Creditinfo” kredito rizikos vadovė Alina Buemann.

Sausumos transporto sektoriaus vėlavimo atsiskaityti rizika antrąjį šių metų ketvirtį, palyginus su pirmuoju, sumažėjo ir įžvelgiami pirmieji sektoriaus atsigavimo požymiai, tačiau vertinant metų pokytį rodikliai išlieka neigiami.

“Atsigaunant eksporto rinkoms, gerėja ir transporto įmonių padėtis. Antrąjį šių metų ketvirtį didėjo šio sektoriaus įmonių apyvartos ir teigiamai vystėsi pasitikėjimo rodiklis. Taip pat mažėjo turto areštų ir bankroto atvejų”, – tvirtino A.Buemann.

Anot jos, beveik penktadalis šia veikla užsiimančių įmonių yra priskiriamos prie žemos rizikos grupės ir yra pajėgios artimiausiu metu vykdyti savo finansinius įsipareigojimus.

Ir toliau rizikingiausiais šalies verslo sektoriais, kuriems ateityje kils sunkumų vykdyti savo prisiimtus įsipareigojimus, išlieka viešbučių ir restoranų, poilsio ir renginių organizavimo bei nekilnojamo turto verslai.

Pasak A.Buemann, minėtuose sektoriuose dar išlieka neigiamos perspektyvos dėl silpnos vidinės rinkos paklausos, o pusė juose veikiančių įmonių pasižymi aukšta vėlavimo atsiskaityti rizika.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...