2012 Sausio 04

Kur link suka IT sprendimų rinka

veidas.lt

Turėdami verslo analizės būdu surinktus duomenis galite žiūrėti ne į veidrodį, bet pro langą į ateitį

 

Kiekviena didesnė įmonė Lietuvoje turi įsidiegusi vieną arba kelias informacines sistemas, kurias naudoja savo veiklai plėtoti. Šiandien mažai kas abejoja jų reikalingumu ir nauda bet kokio lygio organizacijoms. Šioms sistemoms sudėtingėjant, didėjant jų kiekiui, plintant naujoms interneto ir kompiuterinių įrenginių technologijoms, įmonės, tiek naudojančios sistemas, tiek ir jas kuriančios, susiduria su naujais iššūkiais.

Apie IT sprendimų rinkos tendencijas „Prognozės“ kalbasi su vienos didžiausių Lietuvoje ir Šiaurės Baltijos regione informacijos valdymo sprendimų bendrovių „Affecto“ vadovais ir specialistais: „Affecto“ grupės prezidentu Pekka Eloholma ir vyresniuoju viceprezidentu Hannu Nymanu, „Affecto Lietuva“ direktoriumi Kęstučiu Naujokaičiu, individualių informacinių sprendimų departamento direktoriumi Romualdu Budriūnu ir veiklos analizės departamento direktoriumi Viktoru Bulavu.

PROGNOZĖS: Kokios jūsų prognozės dėl IT paslaugų užsienyje ir Lietuvoje?

H.N.: Didės įmonės informacijos valdymo (angl. EIM) sprendimų, įskaitant veiklos analizės sprendimus, poreikis. Šiandien svarbiausias visų sprendimus priimančių įmonės darbuotojų iššūkis – kaip pagerinti esminės informacijos gavimą iš didžiulio duomenų kiekio.

Tai ypač aktualu ir viešajam sektoriui: paskolų krizė ir taupymo programos privertė taupyti, o būtent pažangesnės informacinės sistemos suteikia daug galimybių efektyvinti vis daugiau vidaus procesų. Ši tendencija taip pat padidins siūlomų elektroninių sprendimų kiekį, nes el. sprendimai gali sumažinti biurokratinių procesų poreikį, jie leidžia piliečiams lengviau susisiekti ir bendrauti su viešuoju sektoriumi.

PROGNOZĖS: Kokie IT sprendimai populiariausi dabar ir kokie bus populiarūs ateityje?

H.N.: Viena pagrindinių tendencijų IT sprendimų srityje – vartotojai vis daugiau naudoja pramogų. Visos socialinės komunikacijos rūšys ir paslaugos, tokios kaip vaizdinis turinys ar „Facebook“, plėsis tiek asmeniniuose kompiuteriuose, tiek mobiliuosiuose įrenginiuose.

Kita su tuo susijusi tendencija – socialinių tinklų ir funkcijų integravimas į įmonėms skirtus sprendimus. Jaunesni darbuotojai galimybę pasinaudoti panašiomis į socialinius tinklus „Facebook“, „Twitter“ ar diskusijų forumus funkcijomis įmonės sistemose laiko šių dienų norma. Tačiau kol kas tokios funkcijos įmonėse vis dar retos. Tikimės, kad socialinių tinklų funkcijos įmonių vidinėse sistemose labiau paplis, tačiau jų realizavimo modeliai smarkiai varijuos.

Verslo sprendimų srityje, kurioje mes dirbame, žodžių junginys „kolaboratyvioji verslo analitika“ (angl. „collaborative BI“ – K.I) yra vienas madingiausių. Jis apima ne tik įvairių socialinės medijos rūšių panaudojimą, bet ir interaktyvesnio dokumentų bendrinimo ir sprendimų priėmimo įmonės viduje galimybes.

PROGNOZĖS: Kaip IT padeda verslo analizės srityje?

P.E.: Verslo analizė – tai verslo informacijos, kuri kaupiama skirtingose informacinėse sistemose, valdymas. Jos panaudojimas tapo didžiausiu iššūkiu visoms įmonėms. Šiandien jos naudojasi begale skirtingų informacinių sistemų, kurios kiekvieną dieną sukaupia vis didesnį duomenų kiekį. Kas pusantrų metų įmonių viduje saugomas verslo informacijos kiekis padvigubėja. Tai prilygsta sprogimui. Europoje tai greičiausiai augantis įmonių IT sistemų segmentas.

Verslo analizės sprendimas – tai sukurti sąsają tarp skirtingų IT sistemų ir svarbiausią informaciją apie veiklą pateikti vartotojams. Šiems galbūt jau yra prieinama tokia informacija, bet ji bevertė, nes išbarstyta po įvairias sistemas ir pateikiama netinkama forma.

Verslo analizės būdu surinkta informacija padeda geriau suprasti verslo procesus ir atlikti efektyvesnę jų analizę, padeda pamatyti tendencijas ir prognozuoti ateitį. Ji padeda priimti svarbius sprendimus ir optimizuoti veiklą, pagreitina atsaką į pokyčius. Tai leidžia įmonei didinti savo pelną.

PROGNOZĖS: Kokioms įmonių veiklos sritims galima pritaikyti verslo analizės sprendimus?

P.E.: Ją galima taikyti biudžeto, pajamų ir išlaidų, išteklių ir žmonių samdymo planavimui, tiekimo grandinės optimizavimui, ryšių su klientais ir rinkodaros analizei. Turėdami verslo analizės būdu surinktus duomenis jūs galite žiūrėti ne į veidrodį, bet pro langą į ateitį.

Planuojame, kad verslo analizės sprendimų sritis, kuriai ir mes skiriame daugiausiai dėmesio ir kurioje užimame lyderio poziciją Šiaurės Baltijos regione, augs ir šiais metais. Tą patvirtina ir rinkos tyrimų bendrovė „Gartner“ – 2012 m. ji prognozuoja 6 proc. metinį verslo analizės rinkos augimą.

Visą publikacijos tekstą nuo pirmadienio skaitykite savaitraštyje “Veidas”, pirkite žurnalo elektroninę versiją internete (http://www.veidas.lt/progozes-2012) arba užsisakykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. Mrs.Rosita Mrs.Rosita rašo:

  Gera diena visiems jums

  Esu Mrs.Rosita Dawson ,reputacijos , teisėtas irakredituotos įmonės pinigų skolintojas . mes paskolinti pinigus asmenims, ne daugiau kaip 3% norma , reikia finansinės paramos . Ar turite blogą kredito arba jums reikia pinigų apmokėti sąskaitas? Mes norime naudoti šią laikmeną Jums pranešti, kad aš padaryti patikimą gavėjo pagalbą, mes stengiamės pasiūlyti jums paskolą . . Nr kredito patikrinimas , 100 % garantija (el. paštas : dawsonrositaloans@live.com )

  pareiškėjas pradės paskolos grąžinimą po 6 mėnesių nuopaskolos buvo perduoti jam / jai .

  Nesugebėjimas grąžinti paskolą šiuo numatomą datą / laiką , teisinių veiksmų bus imtasi prieš ieškovę mūsų advokatu iš karto .

  Pareiškėjas , negalintis susitikti su grąžinimo bus suteikta 2 savaites daugiau kaip atidėjimo laikotarpis , kol bus imtasi teisinių veiksmų .

  Duomenys :skolininkas turi pateikti arba vieną iš šių veiksmų: – vairuotojo pažymėjimas , tarptautinė pasą arba asmens tapatybės kortelės , ant jo / jos vardą . Jums reikia užpildyti formą , kad galėtume tęsti savo paskolos.

  Paraiška kreditui gauti :

  Pareiškėjo pavadinimas : ……………
  Adresas: …………….
  Miestas: …………………..
  Valstybė : ……………………
  Šalis: ………………..
  Lytis: ………………….
  Šeimyninė padėtis: …………….
  Amžius : ……………………..
  Pareigos: ……………….
  Pelno Įvertinti : ……………….
  Pasakyk : ………………………
  Biuro numeris: …………….
  Mobilus : …………………..
  Prašomas kiekis : ……………
  Paskolos trukmė : ………………
  Paskolos paskirtis …………………

  Pateikus paraišką paskolai gauti , galite tikėtis,preliminarus atsakymas mažiau nei 24 valandas ir finansavimo per 72-96 valandas nuo informacijos gavimo , mes turime iš jūsų susisiekti su mūsų įmonės e-mail: dawsonrositaloans@live.com

  Linkėjimai.

  Mrs.Rosita Dawson .

 2. Vilmantas Vilmantas rašo:

  Tiesa, jog atlikus savo imones veiklos analize ir konkurencines aplinkos analize, gali matyti daugiau veiksniu kurie padeda arba kenkia tavo imonei.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...