2011 Birželio 28

Kuo Lietuva finansuos atominės elektrinės statybą

veidas.lt

BLF

“Prie to prisidės ne tik valstybės biudžetas, bet ir valstybinė energetikos įmonė”, – sakė D.Grybauskaitė praėjusią savaitę prieš ES viršūnių susitikimą Briuselyje.

“Latvijos, Estijos ir Lenkijos įmonės vis dar yra įsipareigoję ir norėtų dalyvauti projekte”,- pridūrė ji.

Uždarius Ignalinos atominę elektrinę 2009 metais, Lietuva kartu su Latvija, Estija ir Lenkija ketina iki 2020 metų Visagine pastatyti naują atominę elektrinę, dėl kurios strateginio partnerio vaidmens varžosi JAV ir Japonijos korporacijos “Westinghouse Electric” ir “Hitachi-GE Nuclear Energy”.

“Lietuva yra “patenkinta”, gavusi du pasiūlymus”, – sakė D.Grybauskaite. Pasak jos, dar per anksti sakyti, ar pasiūlymai yra patrauklūs, nes derybos nesibaigė.

Strateginiam investuotojui gali būti pasiūlyta iki 51 proc. būsimos AE statybos įmonės akcijų, o likusią dalį pasidalytų Lietuva, Latvija, Estija ir Lenkija. Elektrinės statyba, preliminariais skaičiavimais, gali kainuoti apie 5 mlrd. eurų (17,3 mlrd. litų).

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...