2010 Balandžio 07

Elektrinė

Įmonės, norinčios dalyvauti naujos AE projekte, kviečiamos pildyti anketas

veidas.lt

Verslo įmonės, kurios yra suinteresuotos dalyvauti naujos atominės elektrinės (AE) statybos Lietuvoje projekte, iki balandžio 14 d. kviečiamos užpildyti anketą, kurią galima rasti adresu www.vae.lt arba www.deloitte.lt. Savo duomenis pateikusios bendrovės bus įtrauktos į duomenų bazę, kuria remiantis bus įvertintos įmonių galimybės dalyvauti Visagino AE statybos projekte.

Prasidėjus statyboms, Lietuvos verslo bendrovės turės galimybę atlikti įvairius su jomis susijusius darbus. Ruošiantis įgyvendinti didžiausią “plyno lauko” užsienio investicijų projektą Lietuvos istorijoje, pirmiausia vertinamos vietinio verslo galimybės bei pajėgumai. Vėliau planuojama parengti strategiją ir veiksmų planą Lietuvos valstybės institucijoms bei verslui, kuris padėtų deramai pasirengti vietinių pramonės šakų dalyvavimui naujos AE projekte.

Vietos verslas, atsižvelgiant į jo pasirengimą ir pajėgumą, gali pretenduoti į darbus, kurie sudaro apie 20–30 proc. viso projekto vertės. Skaičiuojama, kad naujos AE statybos galėtų atsieiti apie 3–5 mlrd. eurų (10,3–17,2 mlrd. Lt). Statybų etapu, paprastai trunkančiu 4–6 metus, bus sukurta daug naujų darbo vietų, nes vien statybos aikštelėje intensyviausiu laikotarpiu reikės iki 5 tūkst. darbininkų. Užsakymų turės ne tik statybos, bet ir transporto, įrangos ir įvairių įrenginių gamybos, paslaugų sektoriaus įmonės.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...