2010 Birželio 29

Renginiai

Kultūra Vilniuje: tebūnie daugiau naktų

veidas.lt

Išaušus rytui po vienintelės metuose nakties, kai vaikštinėjant po Vilnių galima aplankyti net 85 kultūros renginius, ne vieną apima nusivylimas, jog nepavyko pamatyti nė dešimtadalio siūlomos programos. O kartu – mintys apie tai, kad vasarą tokių naktų savaitgaliais mieste galėtų būti ir daugiau, tegu ir su kuklesne programa.

Tačiau projekto “Tebūnie naktis!” vadovė Daina Urbanavičienė spėja, jog pernelyg dažnai kultūros naktimis lepinami vilniečiai nebesirinktų į renginius, o ir pati šventė prarastų savo išskirtinumą. “Bet štai tą vienintelę naktį renginių Vilniuje galėtų būti dar daugiau. Dėl menininkų iniciatyvos programa kasmet ilgėja: 2007-aisiais joje buvo 40, 2008-aisiais – 50, 2009-aisiais – 60, o šiemet – net 85 renginiai. Tačiau Kopenhagoje vykstančio analogiško naktinio renginio programoje rastume net 700 renginių. Kelis šimtus kultūros renginių per naktį aplankyti siūlo ir Prancūzijos miestas Lionas. Kiekvienas žmogus renkasi nakties maršrutą pagal savo skonį. Aišku, nereikia turėti vilčių apsilankyti visur”, – komentuoja organizatorė.

Beje, “Tebūnie naktis!” sulaukė komplimentų iš policijos pareigūnų, kuriems tą naktį beveik neteko tramdyti įsilinksminusių naktinėtojų. “Nors žmonių gatvėse buvo daug, nebuvo jokios agresijos, jokio girtų šėliojimo. Turbūt kultūra taip teigiamai žmones paveikia”, – akcentuoja D.Urbanavičienė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...