2014 Balandžio 29

Audrius Bačiulis

Krutant Visagino atominei, rusai vėl pučia Kaliningrado AE burbulą

veidas.lt


Vos tik Lietuvos Vyriausybė žengė keletą ryžtingesnių žingsnių Visagino atominės elektrinės statybų link, iš karto sukruto Kremliaus propaganda, siekdama įpūsti oro į dar pernai sprogusį Kaliningrado atominės elektrinės statybos burbulą.

Pastaruoju metu geros žinios iš Rusijos Lietuvą pasiekia retai, bet praėjusią savaitę tokią gavome: liūdnai pagarsėjęs Kremliaus propagandinis portalas “Regnum” paskelbė “ekspertinę išvadą”, esą “Kaliningrado atominės elektrinės privalumai niekur nėra dingę”. Prieš mėnesį paskirtas naujas Kaliningrado atominės statybų direktorius (lig tol buvęs statybų vyriausiasis inžinierius) Vitalijus Trutnevas patikino, kad “netgi Kaliningrado srities visiškos [energetinės] izoliacijos atveju atominė elektrinė išlieka ekonomiškai patraukli galimiems elektros energijos vartotojams, nes gali pasiūlyti pigiausią elektros energiją visame regione”.
Na, o toliau sekama ta pati pasaka apie tai, kad Baltijos šalys dar gali apsigalvoti ir viena ar kita forma tapti Kaliningrado atominės elektrinės projekto dalininkėmis – ar išpirkdamos dalį akcijų, ar tiekdamos įrenginius bei paslaugas statyboms, ar tiesiog pirkdamos pigią būsimos atominės elektrinės gaminamą elektros energiją.
Detaliai perpasakoti neverta, nes Lietuvoje apie šią menamo bendradarbiavimo su “Rosatom” naudą trejetą metų pasakojo tokie Rusijos energetikų interesų lobistai Seime, kaip Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininko pavaduotoja Birutė Vėsaitė, LSDP prezidiumo narys Mindaugas Bastys (pernai vedžiojęs Seimo ir Vyriausybės koridoriais “Rosatomo” vadovų delegaciją), Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas “tvarkietis” Remigijus Žemaitaitis, žinomas verslininkas Andrius Janukonis ir jo sąjungininkas Vilniaus meras Artūras Zuokas.
Reikia manyti, kad “Regnum” pranešimas – tik pirmoji naujos informacinės atakos prieš Lietuvą kregždė, nes balandžio pirmoje pusėje “Rosatomas” paskyrė 4 mln. rublių (maždaug 300 tūkst. litų, nors rublio kursas nesustoja kritęs) atominės elektrinės statybos Kaliningrade įvaizdžiui gerinti. Tad reikia laukti, jog Lietuvoje vėl viešumon išlįs daugiau nei metus tylėję veikėjai, pasakosiantys mums apie žaliosios ar atsinaujinančios energijos naudą, Visagino atominės elektrinės statybos žalą, bendradarbiavimo su Rusijos energetikais teikiamas perspektyvas ir grąžysiantys rankas, kad tie valdžios žmonės, kurie tebekalba apie Visagino atominės elektrinės statybą, “spjauna į žmonių nuomonę”, pareikštą 2012 m. patariamajame referendume, vykusiame, priminsiu, kartu su Seimo rinkimais ir nemažai prisidėjusiame prie socdemų pergalės ar “pažaliavusio” prezidentės ekspatarėjo Lino Balsio patekimo į Seimą.

Visą publikacijos tekstą skaitykite savaitraštyje “Veidas” (http://prenumerata.veidas.lt/lt/order/magazine?id=17590), pirkite žurnalo elektroninę versiją internete http://www.veidas.lt/veidas-nr-16-2014-m arba užsisakykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje.

Daugiau šia tema:
Kiti straipsniai, kuriuos parašė Audrius Bačiulis:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...