2010 Lapkričio 20

Ekonomika

Krizės duobė – jau praeityje, sako premjeras A.Kubilius

veidas.lt

Ekonominės krizės duobė jau už mūsų, tačiau reikia laiko, kad gerėjančią padėtį pajustų visi Lietuvos žmonės, šeštadienį per Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) suvažiavimą Vilniuje sakė partijos lyderis premjeras Andrius Kubilius.

“Šiandien ekonomika jau atsigauna (…) Akivaizdu, jog dar reikia laiko, kad ekonomikos atsigavimas ir tai, kad krizės duobė jau tikrai yra už mūsų, pajustų sudėtingą laikmetį išgyvenantys Lietuvos žmonės”, – teigė A.Kubilius.

Jo duomenimis, ekonomikoje ne tik deficito reikalai gerėja, eksportas jau šiais metais viršys 2008 metų piką.

“Per krizę padėta daugiau nei 11 tūkst. įmonių, vis daugiau pasaulinio garso kompanijų kuriasi Lietuvoje”, – vardijo A.Kubilius.

Pasak jo, 2008 metų pabaigoje laimėję Seimo rinkimus konservatoriai paveldėjo “pasaulinės krizės ir ankstesnės valdžios aplaidumo ir neveiklumo skaudžiai paliestą Lietuvą”.

“Tokios padėties mes nepabūgome, ėmėmės atsakomybės. Įrodėme, kad mokame ir galime suvaldyti krizę. Praėjusiais metais mus daug kas kritikavo, šiemet daug kas kopijuoja”, – sakė Vyriausybės vadovas.

Anot jo, skausmingi sprendimai stabilizavo finansų sistemą, išsaugojo stabilų litą, sumažino deficitą.

“Šiandien skirtingai nei kurios Europos Sąjungos šalys, mes jau galime optimistiškai žiūrėti į savo šalies ilgalaikę ekonominę ateitį”, – tikino A.Kubilius.

Į savo klausimą, ar per dvejus metus priimti sprendimai buvo teisingi, premjeras atsakė: “Iš esmės – taip”.

Jo teigimu, nors sprendimai buvo skausmingi, juos stengtasi įgyvendinti laikantis esminių solidarumo, proporcingumo ir sutarimo principų.

Kita vertus, A.Kubilius pripažino, kad nepopuliarūs sprendimai skaudžiai “kirto” TS-LKD reitingams.

“Politinio populiarumo išsaugojimas nebuvo mūsų prioritetas, atsakomybė buvo prioritetas. Deficito mažėjimas ir reitingų mažėja yra tarpusavyje susiję dydžiai”, – kalbėjo konservatorių lyderis ir ragino nebijoti rinkėjų vertinimo.

“Tikiu, kad politikų atsakomybė, o ne reitingai, iškovoti šokių aikštelėse, ateityje lems rinkėjų simpatijas”, – sakė jis.

A.Kubiliaus teigimu, jų partijai būnant valdžioje šalyje atsiranda vis daugiau tvarkos ir padorumo. Viešieji pirkimai esą tapo viešesni ir skaidresni, išardytas “Leo LT” gigantas, energetikai nebevaldo valstybės ir pan. Anot jo, net smulkmenos pasikeitė, tai yra parlamentarai priversti atsiskaityti už parlamentinei veiklas skirtas lėšas.

“Seimo narys turi raudonuoti ir aiškintis, jeigu keliasdešimt litų išleido servizui”, – priminė A.Kubilius.

Pasak jo, ypač didelės permainos vyksta energetikoje.

“Per kelerius metus padaryta tiek, kiek nebuvo padaryta per visus 20 metų”, – pabrėžė TS-LKD pirmininkas. Tuos procesus jis sulygino su Lietuvos naryste Europos Sąjungoje ir NATO.

Į Kongresų rūmuose Vilniuje vykstantį TS-LKD suvažiavimą šeštadienį susirinko 640 delegatų.

Pagrindinis suvažiavimui pateiktas dokumentas pavadintas “TS-LKD veikla: iššūkiai, problemos ir perspektyvos”, jame analizuojamas pastarųjų dvejų metų partijos nueitas kelias vertybiniu požiūriu, nagrinėjamos padarytos klaidos, atsikertama į viešoje erdvėje reiškiamus priekaištus ir kalbama apie būsimus iššūkius.

TS-LKD yra viena didžiausių šalies partijų. Nuo 2008 metų pabaigos ji su Liberalų sąjūdžių, Liberalų ir centro sąjunga ir Tautos prisikėlimo partija priklauso valdančiajai koalicijai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Arnoldas Arnoldas rašo:

    “Per krizę padėta daugiau nei 11 tūkst. įmonių, vis daugiau pasaulinio garso kompanijų kuriasi Lietuvoje”, – vardijo A.Kubilius. – labai teisingai suformuluota klaida :)


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...