2010 Gegužės 26

Seimas

Krikščionių partijos frakcija viliojama į valdančiąją koaliciją

veidas.lt

Valdančioji koalicija “kalbasi ir kalbėsis” su Krikščionių partijos frakcija dėl prisijungimo prie valdančiosios koalicijos, trečiadienį sakė vienos iš koalicijos partnerių – Liberalų ir centro sąjungos – atstovas.

Tuo metu didžiausios valdančiosios Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Jurgis Razma teigia, kad kol kas neaišku, kaip galėtų plėstis koalicija.

“Šiandien mes porą minčių čia turėjom tokių užsimetę. Manau, kad Krikščionių frakcijos lygmeny bandysim kalbėtis. Kalbėsimės ir kalbamės”, – po tradicinių valdančiosios koalicijos pusryčių žurnalistams sakė Liberalų ir centro frakcijos frakcijos Seime seniūnas Jonas Liesys.

Jo teigimu, “netinka” kalbinti atskirus narius, todėl bus bandoma įkalbinti visą frakciją.

“Negalime ignoruoti po vieną ar kitaip. Vis tik mes esame politinė jėga, ir jie yra politinė organizacija, tai kažkaip tai netinka. Vis tik, manau, reikėtų atsiklausti frakcijos nuomonės ir tada kalbėti”, – teigė J.Liesys.

Pasak jo, Krikščionių partijos frakcija nėra iškėlusi kokių nors sąlygų valdantiesiems.

“Kada susėsime dėlioti taškus, tai, matyt, tada ir pasakysime, kokie reikalavimai, nes dabar iš frakcijos pusės, turiu omeny Krikščionių, jokių reikalavimų mes tikrai neturėjom. Arba prašymų, arba pageidavimų, norų – neturėjome”, – tikino liberalcentristas.

Paklaustas, kada bus “dėliojami taškai”, J.Liesys sakė, jog tai numatoma padaryti “artimiausiu metu”.

J.Razmos teigimu, dėl valdančiosios koalicijos išplėtimo daugiausiai su galimais partneriais šiuo metu kalbasi mažesnės valdančiųjų frakcijos ir konkretaus sutarimo visos valdančiosios koalicijos lygmeniu nėra.

Pirmadienį J.Razma pareiškė, kad Valdančioji koalicija derasi su pavieniais Seimo nariais dėl jų atėjimo į koaliciją.

“Tuo metu buvo toks nusiteikimas”, – paklaustas, ar valdančiųjų pozicija pasikeitė, trečiadienį BNS sakė J.Razma. Jis taip pat aiškino, kad konservatoriai nei frakcijoje, nei partijoje nėra sutarę, kad prie valdančiųjų turėtų jungtis būtent Krikščionių frakcijos parlamentarai.

Krikščionių partijos frakcija turi 12 narių. Ją daugiausia sudaro nuo Tautos prisikėlimo partijos atskilę parlamentarai.

Šiuo metu valdančiąją koaliciją sudaro Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Liberalų sąjūdis, Tautos prisikėlimo partija bei Liberalų ir centro sąjunga. Iš viso ji turi 70 atstovų parlamente. Politinį palaikymą Permainų koalicijai yra pažadėjusi 3 atstovus Seime turinti Valstiečių liaudininkų sąjunga.

Valdantieji ir anksčiau derėjosi su Krikščionių partija, bet jos vadovas Gediminas Vagnorius vasarį pareiškė, kad partija neketina dėtis prie valdančiosios koalicijos, kol ministru pirmininku bus Andrius Kubilius.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...