2010 Gruodžio 16

Rusija

Kremlius ieško migrantams rezervacijos darbo rinkoje

veidas.lt

Kremlius, prie kurio sienų praėjusį savaitgalį vyko didelis smurto protrūkis su ksenofobiniais šūkiais, trečiadienį reagavo į įtampos visuomenėje didėjimą raginimais suteikti prioritetą darbo rinkoje Rusijos piliečiams, o nešvarius darbus palikti imigrantams.

Politikai sako, kad daugybė korupcijos teisėsaugos institucijose ir biurokratų savivalės pavyzdžių drauge su pajamų kritimu ir nedarbo didėjimu kelia susierzinimą visuomenėje, kurios didelė dalis pasiryžusi remti valdžią kritikuojančius nacionalistus.

Apie 7 tūkst. daugiausia jaunų žmonių susirinko praėjusį šeštadienį Maniežo aikštėje Maskvos centre, skanduodami “Rusija rusams” ir šūkaudami įžeidimus išeiviams iš Kaukazo bei tamsiaodžiams.

Minia, kurios ilgai negalėjo sulaikyti milicija, mušė metropolitene ir gatvėse atvykėlius iš Kaukazo ir Centrinės Azijos, iš kur tradiciškai eksportuojama mažai kvalifikuota darbo jėga.

D.Medvedevas, kuris tai, kas vyko, pavadino pogromu ir pažadėjo išsiaiškinti “su visais, kurie darė kiaulystes”, trečiadienį susitikime su profsąjungomis mėgino įsiteikti nepatenkintiesiems, sakydamas, kad atvykėliai uždarbiautojai “įsiviešpatavo”.

“Drauge su regionų valdžia profsąjungos turi siekti, kad užsienio darbininkų panaudojimas nedarytų žalos mūsų piliečiams. Kad jie užimtų savo nišą, kuri galbūt mūsiškiams nėra patraukli”, – sakė prezidentas.

Jis pridūrė, kad “be papildomų darbo išteklių iš užsienio kai kuriose šakose negalima apsieiti”.

“Mes žinome, kad yra tokių darbų, kurių mūsų piliečiai iš viso nedirba… Pagal mūsų žmonių gyvenimo lygį, mentalitetą, šie darbai laikomi neprestižiniais”, – pažymėjo jis.

Po 17 metų trukusių derybų kitais metais Rusija tikisi prisijungti prie Pasaulinės prekybos organizacijos (PPO). Tada bus pašalinti ekonominiai barjerai, taip pat laisvam darbo jėgos judumui.

Analitikai sako, narystė PPO Rusijos ekonomikai bus naudinga ilgalaikėje perspektyvoje, bet artimiausiu metu gyventojai gali pajusti konkurencijos padidėjimo visose srityse skausmingus padarinius.

Ginti “vietinių Rusijos gyventojų interesus” darbo rinkoje po įnirtingų susirėmimų etniniu pagrindu, kurie 2006 metais sukrėtė Kondopogos miestą Karelijoje, paragino ir D.Medvedevo pirmtakas prezidento poste Vladimiras Putinas.

Po to vyriausybė uždraudė užsieniečiams prekiauti turgavietėse, bet vėliau buvo priversta pripažinti, kad draudžiamosios priemonės prekeiviams ir uždarbiautojams iš užsienio prisidėjo prie infliacijos padidėjus išlaidoms.

Ekonomikos krizė, palikusi be darbo daugiau nei milijoną Rusijos gyventojų, padidino jų nepasitenkinimą pigios darbo jėgos iš buvusių SSRS šalių konkurencija. Tai leido tvirčiau jaustis rasistinės pakraipos ekstremistinių judėjimų nariams.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. aitvaras aitvaras rašo:

    o paskaitykit litovski kurier, kaip rusiski nacionalistai plesosi ant lietuvos ir lietuviu.dabar susidejo su sudlenkiais kartu, tuo tarpu ir sudlenkiai lenkijoje ir sudrusiai rusijoj musa kitataucius, tyciojasi is ju, bet lietuvoje apsimeta nuskriaustais….reikia ir cia jiems duoti i kaily, tai gal apsiramins. lietuviai- suspardykit po kelis rusus ar lenkus lietuvoje- gal apsiramins issigimeliai…


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...