2010 Gruodžio 27

Rusija

Chodorkovskio byla rodo Kremliaus cinizmą

BNS

JAV diplomatai mano, jog buvusio “Jukos” vadovo Michailo Chodorkovskio bylos procesas rodo, kad Kremlius remia “cinišką sistemą, leidžiančią nebaudžiamai susidoroti su politiniais varžovais”.

Kaip rašo britų visuomeninio transliuotojo BBC naujienų svetainė, tai matyti iš dar vieno nutekėjusio JAV diplomatų susirašinėjimo pluošto, kurį Britanijos laikraštis “The Guardian” paskelbė tą pačią dieną, kai Maskvos Chamovnikų teismas pradėjo skelbti nuosprendį antrojoje baudžiamojoje byloje buvusiam “Jukos” vadovui Michailui Chodorkovskiui ir buvusiam tarptautinio finansinio susivienijimo vadovui Platonui Lebedevui.

Remiantis išviešintu tinklalapyje “Wikileaks” pranešimu, išsiųstu į Vašingtoną iš JAV ambasados Maskvoje 2009 metų gruodį, Rusijos valdžios mėginimai parodyti, jog M.Chodorkovskio procesas vyksta laikantis įstatymų, panašūs į “lūpdažį politinei kiaulei”.

JAV diplomatiniame susirašinėjime pateikiama nuomonė, kad buvusio “Jukos” vadovo procesas – politiškai motyvuotas ir kad “Chodorkovskis tikriausiai liks už grotų tol, kol valdžioje yra Putino administracija”.

Kaip laikraščio straipsnyje pažymi “The Guardian” korespondentas Maskvoje Tomas Parfittas (Tomas Parfitas), “nors Amerikos oficialūs asmenys atvirai kritikavo (M.Chodorkovskio) procesą, negali nestebinti žodžių, vartojamų diplomatų susirašinėjime šiuo klausimu aštrumas”.

Tinklalapyje “Wikileaks” paskelbtame pranešime JAV ambasados Maskvoje darbuotojas pažymi, kad “Chodorkovskis pažeidė žaidimo taisykles, pagal kurias “jeigu nesikiši į politiką, gali nebaudžiamai prisikimšti savo kišenes”.

Toliau pranešimo autorius rašo apie “dvejopus standartus”, kuriuos taikė Rusijos valdžia dešimtojo dešimtmečio oligarchams: “priešingu atveju, bet kuris oligarchas turėtų atsidurti teisiamųjų suole greta Chodorkovskio ir Lebedevo”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Kaip vertinate galimybę, kad S.Skvernelis vadovaus naujai Vyriausybei?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...