2016 Vasario 10

#Antipropaganda

Kremliaus propaganda skelbia karą BBC

veidas.lt

"East StratCom Task Force" iliustracija

Britų atliktas Aleksandro Litvinenkos bylos tyrimas ir specialus BBC reportažas apie Vladimiro Putino turtus, regis, palietė skaudų Kremliaus nervą. Rusijos propagandos mašina užsipuolė BBC ir kitą Vakarų žiniasklaidą, teigia kas savaitinėje antipropagandos ataskaitoje ES speciali grupė “East StratCom Task Force”.

Teigiama, kad nacių aukščiausioji karinė vadovybė klausydavosi BBC ir tokiu būdu tikrindavo, ar jų pavaldiniai nepadidina savo pergalių kovoje su sąjungininkais skaičių. Tačiau Rusija pasiryžusi “sudaužyti šį BBC objektyvumo mitą”.

Pasak jau gerai visiems žinomo Kremliaus propagandos guru Dmitrijaus Kiseliovo, BBC bando sunaikinti Rusiją ir sutepė karalienės Elžbietos II reputaciją. Kito pagarsėjusio propagandos veido Vladimiro Solovjovo laidoje BBC susilaukė kaltinimų, kad vykdo hibridinį karą prieš Rusiją.

Kliuvo ir kitai Vakarų žiniasklaidai: esą Vokietijos žiniasklaida yra cenzūruojama, o “nepaklusni” čekų televizija sulaukė JAV ambasadoriaus grasinimų. “Kuo pats kvepi, tuo kitus tepi” – šis posakis puikiai tinka netikros realybės formuotojams Rusijoje.

Išsigalvojimai apie amerikiečių kuriamus virusus tokie saldūs, kad ir jų prokremliška propaganda neskuba nurašyti – juk gripo sezonas.

O kitos Kremliaus šalininkų temos lieka tos pačios: vis dar bandoma gaivinti melagingą 13-metės prievartavimų Berlyne istoriją ir sekti kitokias pasakas apie pabėgėlius bei pasipiktinimą jais. Žinoma, nepamiršta Ukraina, kurios šmeižtui, be tradicinių kaltinimų fašizmu, karo eskalavimu ir terorizmu, pasitelktas prieštaringas prancūzų filmas apie Maidano revoliuciją (šį filmą atviru laišku pasmerkė patys prancūzų žurnalistai). Taip pat toliau bandoma sieti Ukrainą, Turkiją, JAV su Islamo valstybe. Galiausia, išsigalvojimai apie amerikiečių kuriamus virusus tokie saldūs, kad ir jų prokremliška propaganda neskuba nurašyti – juk gripo sezonas.

Visą prokremliškos propagandos nesąmonių sąrašą rasite čia

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...