2016 Vasario 17

#Antipropaganda

Kremliaus propaganda: rusai – išskirtiniai, todėl artėja karas

veidas.lt

“East StratCom Task Force” nuotr.

Naujos-senos mados Kremliaus propagandoje. ES speciali grupė “East StratCom Task Force” išskyrė dvi pagrindines praėjusios savaitės rusų žiniasklaidos pateikiamo turinio kryptis: pirma, vakariečiai yra mažiau žmonės, nei rusai; antra, vėl suaktyvėjo kalbos apie karą ar net Trečiąjį pasaulinį karą.

Pasak “East StratCom Task Force”, Kremliaus propaganda stengiasi įteikti, kad žmonės Vakaruose skiriasi nuo rusų, nes vakariečiai esą turi mažiau vertybių ar iš vis jų neturi; jie nusiteikę prieš krikščionybę ir būtent prieš Rusijos stačiatikių bažnyčią; o taip pat neva neigia Rusijos ir rusų teisę egzistuoti. Todėl natūraliai išsirutulioja ir antroji žinutė apie karą: esą Ukraina, Turkija, NATO, JAV, Didžioji Britanija, Vakarai ir net Krymo totoriai ruošiasi karui ar net Trečiajam pasauliniam karui.

Karo bauginimu ypač pasižymėjo jau tradiciniai rubrikos “Antipropaganda” veikėjai – Vladimiras Solovjovas ir Dmitrijus Kiseliovas.

Pateikiame 6-tuką “įdomiausių” prokremliškos propagandos žinučių, kuriuos užfiksavo “East StratCom Task Force”:

1. Išgalvoti garsiojo perbėgėlio Edwardo Snowdeno teiginiai, esą amerikiečiai prieš rusus naudoja biologinį ginklą ir juo yra užkrėsta 80 proc. rusų maisto. PAAIŠKINIMAS: Istorijas apie užkrėstą, blogą maistą iš Europos, JAV, Turkijos ir kitur jau teko ne kartą girdėti. Tuomet tikslas buvo atpratinti rusus nuo prancūziškų sūrių ar norvegiškos lašišos. Dabartiniai teiginiai skirti atpratinti rusus išvis valgyti?

Pasirodo, kad nuotraukoje – ne Kijevo “naciai”, o rusų karys plėšikaujantis Grozne 1995 m.

2. JAV surengė Antrąjį pasaulinį karą ir dabar bando sukelti Trečiąjį pasaulinį karą. PAAIŠKINIMAS: jei tai būtų tiesa, tuomet Stalinas (didysis vadybininkas – pasak dabartinės Kremliaus propagandos), iš tiesų, dirbo JAV ir dėl to sudarė Molotovo-Ribbentropo paktą, kuris ir nulėmė Antrojo pasaulinio karo pradžią.

3. Kijevo “naciai” plėšia taikius gyventojus. PAAIŠKINIMAS: tai jau nuvalkiotas kaltinimas, bet šį kartą pateikta tai esą  įrodanti nuotrauka. Pasirodo, kad nuotraukoje – ne Kijevo “naciai”, o rusų karys plėšikaujantis Grozne 1995 m.

4. Paminėta ir Lietuva: pasak V.Solovjovo lietuvis Aivaras Abromavičius pasitraukė iš Ukrainos vyriausybės, nes norėjo vogti sau, o ne kitiems. PAAIŠKINIMAS: puiki rusų “išskirtinio” mentaliteto ir racionalumo iliustracija: juk negali valdininkas nevogti.

Rusų “išskirtinio” mentaliteto ir racionalumo iliustracija: juk negali valdininkas nevogti.

5. Vakarai ruošia perversmą Rusijoje, po kurio į valdžią iškels Aleksejų Kudriną. PAAIŠKINIMAS: išsigalvojimus apie Vakarų sąmokslą net neverta komentuoti, bet buvusio finansų ministro, kuris priskiriamas liberalams, paminėjimas gali būti įspėjimas dėl šio kritiškų atsiliepimų apie Rusijos ekonominę politiką. Kita vertus, A.Kudrino paminėjimas gali būti grupuočių Kremliuje – liberalų ir jėgos struktūrų (“siloviki”) – tarpusavio kovos tęsinys, kuris nieko gero nežada liberaliam flangui.

6. Melagingą naujieną, kad Interpolas paskelbė Michailo Chodorkovskio paiešką pasigavo ir daugelis Lietuvos žiniasklaidos. PAAIŠKINIMAS: tiesa yra ta, kad Interpolas atmetė tokį Rusijos prašymą ir dabar Rusija bando jį apskųsti.

Visą prokremliškos propagandos žinučių sąrašą rasite čia

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...