2012 Rugpjūčio 25

Kredito unijose sparčiai daugėja indėlių

veidas.lt


Lietuvos kredito unijose per metus indėlių padaugėjo trečdaliu – iki 1,6 mlrd. Lt. Susirūpinęs, ar unijų plėtra yra tvari, Lietuvos bankas ketina griežtinti jų priežiūrą.
Kredito unijos Vilniaus taupomosios kasos analitikas Stasys Jakeliūnas mano, kad kredito unijos populiarėja dėl siūlomų didesnių palūkanų.

„Kredito unijose palūkanos už indėlius daug didesnės negu komerciniuose bankuose, o indėliai iki 300 tūkst. Lt apdrausti vienodai, tad neturėdami investicinių alternatyvų žmonės neša pinigus į kredito unijas. 2009–2010 m. indėliai taip pat augo po 30 proc., tad ta žinia paplito“, – komentuoja analitikas. Jis spėja, kad dalis žmonių į kredito unijas padėjo atgautus pinigus, laikytus „Snore“.
Daugėjant indėlių, didėja ir kredito unijų išduotų paskolų skaičius, o pats paskolų portfelis keičiasi. Lietuvos bankas pastebi, kad kredito unijų paskolų portfelyje vyravusias žemės ūkio paskolas ima keisti paskolos verslui finansuoti, tačiau nemažą jų dalį sudaro rizikingesnės paskolos.
Kaip sparčiai kredito unijos plėsis toliau, priklausys nuo Lietuvos banko, kuris jau atkreipė dėmesį į šią tendenciją, veiksmų. „Plėtra susijusi su rizika, kuriai suvaldyti reikia kompetencijos. Lietuvos bankas kelia klausimus, ar visos kredito unijos pasirengusios valdyti tą riziką“, – pabrėžia S.Jakeliūnas.
Siekdamas, kad kredito unijos konservatyviau vertintų prisiimamą riziką, Lietuvos bankas artimiausiu metu griežtins reikalavimus dėl paskolų vertinimo (specialiųjų atidėjinių sudarymo), kredito unijų likvidumo, vidaus kontrolės, vadovų kvalifikacijos. 2012 m. liepos 1 d. Lietuvoje veikė 75 kredito unijos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...