2011 Gruodžio 15

Kredito unijose indėliai taip pat drausti

veidas.lt


Bankrutavus bankui „Snoras“ sunerimo kredito unijų klientai – į “Veidą” kreipėsi keli gyventojai, teiraudamiesi, ar jų indėliai taip pat yra drausti valstybės.

Lietuvos bankas patvirtino, kad Lietuvos indėlių draudimo sistema draudžia indėlius tiek laikomus bankuose, tiek kredito unijose. Galioja ir tokios pat išmokų sumos – maksimali draudimo išmokos suma siekia 345 tūkst. Lt.
Atkreiptinas dėmesys, kad pastaruoju metu kredito unijose laikomų indėlių suma sparčiai didėja – šių metų trečio ketvirčio pabaigoje indėlių suma perkopė 1,2 mlrd. Lt ir tai yra 35,8 proc. daugiau negu prieš metus. Kredito unijos pastaraisiais metais sėkmingai plečiasi provincijoje, o klientus vilioja didelėmis palūkanomis, siekiančiomis iki 5 proc. Lietuvos bankas pastebi, kad kredito unijos vis daugiau investuoja į ES valstybių narių vyriausybių vertybinius popierius – šios investicijos išaugo 17,9 proc.
Priminsime, kad Lietuvoje indėlius draudžia bankai, užsienio bankų skyriai (filialai) ir kredito unijos. Komerciniai bankai sumoka draudimo įmokas, per metus sudarančias 0,45 proc. visų draudžiamų indėlių, o kredito unijos – 0,2 proc.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...