2013 Balandžio 30

Kražiuose – dvyliktoji Bažnyčios tradicijos ir grigališkojo choralo akademija „Ad Fontes“

veidas.lt


Šią vasarą Kražiuose vyks dvyliktoji tarptautinė VU Filosofijos fakulteto organizuojama Bažnyčios tradicijos ir grigališkojo choralo akademija „Ad Fontes“. Šiuometinės savaitės dalyviai kviečiami studijuoti ir praktikuoti mistagogiją – įvadą į Bažnyčios sakramentus.

Savaitės organizatorių įsitikinimu, vienintelis būdas sutvirtinti bei išsaugoti krikščionišką tikėjimą yra nuolatinės pastangos jį pažinti ir gilinti. Kaip teigia studijų savaitės sumanytojas ir rengėjas VU Filosofijos fakulteto lektorius Mindaugas Kubilius, būtent sakramentų pažinimas, arba mistagogija, yra pirmasis žingsnis į gilų tikėjimo pažinimą ir gilinimą.

„Graikiškas žodis „mistagogija” reiškia įvedimą į slėpinius, arba sakramentus. Katalikų tradicija tvirtina, kad Bažnyčios tikrovė visada išlieka Dievo paslaptyje. Šiandieniniams krikščionims to gerai neįsisąmoninant, kyla pavojus džiaugtis vien tik išoriškai regimu bendruomeniškumu. Tai gali būti malonus buvimas, sužadinantis gražius tikinčiųjų jausmus ar leidžiantis mėgautis smagumu. Bet tai nėra visavertė Bažnyčios slėpinio, paties Dievo ir amžinojo gyvenimo – Vilties patirtis. Bažnyčios vidinė, arba sakramentinė, tikrovė prieinama tik jos slėpiniuose gyvenančiam ir juos išgyvenančiam tikinčiajam“, – teigia VU filosofijos fakulteto lektorius, akademijos sumanytojas Mindaugas Kubilius.

Liepos pabaigoje prasidėsiančioje „Ad Fontes“ akademijoje jau antrą kartą svečiuosis teologijas iš Olandijos Alcuinas Reidas. Svečias yra Benedikto vienuolyno La Garde-Freinet diakonas, knygos „Organiškas liturgijos vystymasis“ autorius. A. Reidas savaitės dalyviams skaitys paskaitas apie Šventąsias Mišias bei jų ritualo prasmę ir dalyvavimo ypatingumą.

„Ad Fontes“ rengiamas kantorių meistriškumo kursas skirtas profesionaliam kantorių rengimui. Grigališkojo choralo meistriškumo lavinimui vadovaus Graco menų universiteto magistrė, ansamblio „Graces & Voices” vadovė Adrija Čepaitė ir VU „Schola Cantorum Vilnensis“ vadovas Romualdas Gražinis.

Ketvirtus metus iš eilės „Ad Fontes“ organizuoja ir specialius vaikų ugdymo kursus. Juose lavinami mažiausiųjų dalyvių giedojimo ir dalyvavimo liturgijoje įgūdžiai. Vaikai taip pat bus mokomi katekizmo pagrindų. Vaikų ugdymo programai vadovaus Lietuvos Muzikos  ir Teatro Akademijos chorinio dirigavimo specialybės studentė, VU „Schola Cantorum Vilnensis” moterų grupės kantorė Vita Diškevičiūtė.

Kražiuose taip pat svečiuosis ir lietuvis kunigas iš Amsterdamo Albertas Stalioraitis. Jis akademijoje dalyvaujantiems kunigams ves Romos rito ekstraordinarinės formos praktikos užsiėmimus. Studijų savaitės metu ypatingas dėmesys bus taip pat skiriamas liturgijai ir patarnautojų paruošimui.

„Ad Fontes“ akademija organizuojama pagal tradicinį Vakarų universiteto pamatinių studijų modelį: filosofija, teologija, liturginė praktika. Pagrindiniu savaitės akcentu ir širdimi išlieka tradicinės lotyniškosios Romos katalikų liturgijos celebracija bei grigališkojo choralo giedojimo įgūdžių lavinimo užsiėmimai. Savaitėje dalyvauja žmonės iš Lietuvos, Latvijos, Rusijos, Baltarusijos.

Su šiuometine „Ad Fontes“ programa galima susipažinti adresu www.ad-fontes.lt

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...