2011 Vasario 14

Kovo 11-oji

Kovo 11-ąją vėl rengiamos eitynės

veidas.lt

Vilniaus valdžia davė leidimą tradicinėms Kovo 11-osios eitynėms, kuriose prie vėliavų ir skanduočių žadama prijungti chorą bei orkestrą, rašo “Kauno diena”.

Prieš metus jaunimo eitynių trasa nusidriekė per senųjų žydų kapinių teritoriją, esančią prie Kultūros ir sporto rūmų. Toks sostinės savivaldybės sprendimas papiktino žydų bendruomenę.

Šiemet eitynių dalyviams leista žygiuoti nuo Katedros aikštės per visą Gedimino prospektą. Pasiekę Lukiškių aikštę, eitynių dalyviai ketina giedoti himną akompanuojant orkestrui.

Vienas eitynių organizatorių, Lietuvių tautinio centro tarybos narys Julius Panka teigė, esą eitynėse turėtų dalyvauti daugiau kaip tūkstantis žmonių, o dainas eitynėse diktuos ne pati minia, o choras.

“Priekyje eis choras ir užves dainas, kad nebūtų, jog vieni dainuoja vieną dainą, kiti – kitą. Eisime Gedimino prospektu iki buvusių KGB rūmų. Ten sustosime, mus turėtų pasitikti orkestras, kad būtų gražiau sugiedotas himnas”, – kalbėjo J.Panką. Pasak jo, tiek choras, tiek orkestras eitynių dalyviams nekainuos, esą muzikantai prie renginio prisidės iš gero valios.

Paklaustas, ar šiais metais Vilniaus centre aidės šūkis “Lietuva – lietuviams!”, pašnekovas teigė tame nematantis nieko blogo.

“Nemanome, kad tai yra bloga skanduote. Manau, ji bus ir šiemet. Kam daugiau ta Lietuva gali priklausyti? Negi rusams, kinams ar danams? Šita skanduote tikrai bus. O nesantaiką skatinančių šūkių tikrai nebus, nes bus mūsų tvarkdariai. Ir į eitynes daugiausia susirenka tie žmonės, kurie gerbia savo tėvynę ir gerbia visus čia gyvenančius žmones”, – sakė J.Panka.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...