2011 Kovo 30

Mokslai

Korepetitorių paslaugos vėl brangsta

veidas.lt

Matematikos, chemijos, lietuvių ar anglų kalbos korepetitorių pamoka Lietuvos didmiesčių moksleiviams vėl kainuoja tiek, kiek ir prieš krizę – 25–30 Lt už valandą, nors dar pernai įprasta papildomos pamokos kaina svyravo apie 20 Lt.

Korepetitorių savo dukrai samdanti vilnietė Inesa Bartkuvienė sako kainų padidėjimą pajutusi jau praėjusį rudenį – papildomos chemijos ir matematikos pamokos jos penktokei pabrango 5 Lt.

Be to, jei korepetitorius atvyksta pas mokinį į namus, ši paslauga kainuoja dar maždaug 5 Lt daugiau už pamoką, nors pačių korepetitorių teigimu, tai nėra dažnas atvejis.

Beje, brangiausiai kainuoja lietuvių ir anglų kalbos korepetitorių paslaugos (dažniausiai 30, rečiau 35 Lt), kiek pigiau galima papildomai mokytis tiksliųjų mokslų – fizikos, matematikos, chemijos pamokos kainuoja apie 25 Lt.

Įdomu tai, kad gerokai sumažėjo korepetitorių, dirbančių pagal verslo liudijimus: 2010-aisiais Vaikų ir jaunimo papildomo mokymo veikla Lietuvoje legaliai vertėsi 1175 mokytojai, dėstytojai ar lektoriai, šiemet tokiai veiklai išduota jau tik 680 verslo liudijimų.

Pasak Valstybinės mokesčių inspekcijos Viešųjų ryšių skyriaus vedėjo Dariaus Butos, priežastis veikiausiai yra tai, kad intelektines paslaugas teikiantys asmenys dabar priskiriami prie “laisvųjų profesijų” atstovų ir apmokestinami 15 proc. pajamų mokesčio tarifu, o kitoms individualios veiklos pajamoms taikomas mažesnis, 5 proc. pajamų mokesčio tarifas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...