2014 Gegužės 22

Korepetitorių pagalba: išmokys ar numokys

veidas.lt


Kylantį nerimą dėl brandos egzaminų sesijos dauguma abiturientų bando nugalėti padedami korepetitorių. Papildomas mokymasis privačiai yra madingas, kai kam – vertingas, o kai kam – pelningas, bet neatsakingas.

Vienus mokinius pas korepetitorius atveja noras užlopyti žinių spragas ir pasivyti bendraklasius, o kitus papildomai mokytis privačiai gena siekis pagilinti žinias ir pasiekti geriausių rezultatų. Tiesa, „Veido“ kalbinti pašnekovai įsitikinę, kad papildomas mokymasis, padedant korepetitoriams, yra greičiau mada nei būtinybė, o korepetavimas dažniau tampa tiesiog papildomų pamokų „lankymu“, kuris, deja, nieko vertas, jei negalima pamatuoti mokinio pažangos.
Jei jūsų vaikas jau dvejus metus vakarais lanko matematikos pamokas, vadinasi, mokate už namų darbų ruošą. Nes jūsų vaikas jau po pusės metų turėjo pasivyti savo klasės lygį ir pats atsiversti knygą bei mokytis savarankiškai. Tokią naujieną tėvams praneša edukacinės bendrovės „Kalba.lt“ valdybos pirmininkas Rytis Jurkėnas. Jis paaiškina, kad gamtos mokslų mokytis padedant korepetitoriui užtenka šešis mėnesius, o, pavyzdžiui, kalbų žinias galima gilinti ir metų metais.
„Atėjęs pas mus mokinys atlieka testą, įvertiname, kiek laiko jam reikės pažangai pasiekti. Jei visos šalys – tėvai, vaikas ir mokytojai mato, kad investuoti į progresą verta, pradedame darbą. Gamtos mokslams šeši mėnesiai yra maksimalus terminas, kartais užtenka ir dviejų mėnesių, kad mokinys jau mokėtų dirbti savarankiškai. Žinoma, turime tėvų, kurie nori tęsti korepetavimą, nes supranta, kad jų vaikas nesimoko savarankiškai, o jie negali priversti jo to daryti. Tokiu atveju jie, galima sakyti, moka už namų darbų darymą, bet visos šalys suvokia šį sprendimą“, – aiškina R.Jurkėnas.
Abiturientai, prašantys „Kalba.lt“ korepetitorių pagalbos pasirengti egzaminams, pašnekovo teigimu, siekia įvairių tikslų: vieni nori išlaikyti egzaminus geriau nei vidutiniškai, kiti, ir taip pretenduojantys į aukščiausius balus, siekia maksimalaus rezultato. R.Jurkėnas paaiškina, kad abiturientai egzaminams rengiasi intensyviai – mokosi egzamino technikos, išmanyti struktūrą, sudėlioti pagrindinius akcentus. Tačiau klaidinga manyti, kad dvyliktokas taip išmoks visą keleto klasių kursą.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės "Veido" straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę "veidas 202014" bei įvedę gautą kodą.
Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-20-2014-m
Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...