2012 Kovo 20

Konstitucijoje – gelbėjimosi ratas konservatorių Vyriausybei?

veidas.lt


Dar prie de jure gyvos ligšiolinės Vyriausybės politikai įnirtingai dėlioja naująją. Tėvynės sąjungos frakcijos Seime seniūnas Jurgis Razma sako, kad dabartinė koalicija praktiškai nebeegzistuoja, tad konservatoriai modeliuoja tiek mažumos, tiek naujos koalicijos, į kurią kviestų visus norinčiuosius, Vyriausybę.

Tačiau kitos partijos entuziazmo jungtis prie konservatorių nerodo. Tiesa, konservatorius išgelbėtų, jei liktų nors vienas iš keturių liberalcentristų ministrų, nes tada nebūtų pasikeitę daugiau kaip pusė.
Kai kurie teisininkai įžvelgia gelbėjimosi ratą konservatorių Vyriausybei Konstitucijos 98-ame straipsnyje. Ten parašyta: „Ministrą laikinai gali pavaduoti tik ministro pirmininko paskirtas kitas Vyriausybės narys.“ Nė žodžio nei apie Seimą, nei apie prezidentą, kaip ir neparašyta, ar „laikinai“ gali būti net kiek ilgiau nei pusmetis, arba ar gali keturi ministrai laikinai pavaduoti kitus keturis ministrus, tai yra pasėdėti pusmetį ant dviejų kėdžių.
„Šis straipsnis dabartinei situacijai spręsti netinka aiškiai ir nedviprasmiškai, nes jame kalbama apie išskirtines aplinkybes“, – aiškina konstitucinės teisės profesorius dr. Vytautas Sinkevičius. Tačiau skandalo įkarštyje vieni teisininkai skelbia, kad Vyriausybė gali atšaukti vieno ministro įsakymą, kiti siūlo ieškoti landų Konstitucijos sakinyje apie ministrų pavadavimą.
Išeitis iš padėties dar gali būti ir neeiliniai rinkimai. Tačiau bet kuriuo iš minėtų atvejų politikai artimiausią pusmetį, kaip ir pastarąjį mėnesį, valstybės reikalams laiko, atrodo, neturės.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...