2010 Rugpjūčio 27

Edmundas Pupinis

Konservatorius apskundė Utenos valdžią

veidas.lt

Utenos vienmandatėje apygardoje išrinktas Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos Seime atstovas Edmundas Pupinis kreipėsi į Utenos rajono apylinkės prokuratūrą prašydamas ištirti, ar teisėtai vietos valdžios atstovams skiriamos išmokos už kanceliarines išlaidas.

“Teismai, nagrinėjantys analogiškus atvejus kitose savivaldybėse, yra priėmę sprendimus, kad merui ir jo pavaduotojui negali būti mokamos papildomos išmokos. Utenoje jos tebemokamos”, – TS-LKD išplatintame pranešime spaudai cituojamas parlamentaras.

Konservatorius tvirtina, kad pagal 2007 metais priimtą Utenos rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamentą išmokos už kanceliarijos, pašto, telefono, transporto išlaidas, kurios pagal Vietos savivaldos įstatymo nuostatas gali būti mokamos tarybos nariams, paskirtos ir pareigines algas gaunantiems politikams.

Pasak konservatoriaus, Utenos merui socialdemokratui Alvydui Katinui kas mėnesį už kanceliarines išlaidas skiriama 2,5 minimalaus mėnesinio atlygio (MMA) dydžio arba 2000 litų kompensacija, mero pavaduotojui, Krikščionių partijos atstovui Vidmantui Valinčiui – 1,5 MMA dydžio arba 1200 litų išmoka, o mero patarėjai Stasei Maigienei – 0,5 MMA dydžio suma arba 400 litų.

Paprastiems Utenos rajono savivaldybės tarybos nariams, E.Pupinio tvirtinimu, su jų veikla susijusioms kanceliarinėms, pašto, telefono, transporto išlaidoms šiuo metu skiriama 320 litų kas mėnesį.

Parlamentaro teigimu, išmokos merui ir jo pavaduotojui bei patarėjai negali būti mokamos, nes Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas 2009 metų gegužės 4 dienos nutartyje išaiškino, kad papildomos išmokos merams ir jų pavaduotojams prieštarauja Vietos savivaldos įstatymui.

Pasak E.Pupinio, Utenos savivaldybė nesilaiko šio sprendimo, o jo daugkartiniai kreipimaisi į Vyriausybės atstovą Utenos apskrityje socialdemokratą Algirdą Petriką nedavė rezultato.

Tuo metu Utenos meras A.Katinas tvirtina, kad išmokos skirtos nepažeidžiant teisės aktų, o Seimo nariui siūlo, užuot rašius skundus, leisti aiškius įstatymus, nes esą juos galima suvokti dviprasmiškai, tad ir kyla konfliktinės situacijos.

“Įstatymų mes nepažeidžiame, nuo spalio įsigalios naujas (įstatymas – BNS), tada ir spręsime, kaip daryti su išmokomis. Dabar jokie įstatymai nepažeisti”, – BNS sakė Utenos meras A.Katinas.

“O Seimo nariui siūlyčiau geriau užsiimti savo tiesioginiu darbu, leisti kokybiškus teisės aktus, o ne rašinėti skundus. Nes kai įstatymai dviprasmiški, aš sutinku, kad čia gali būti skirtingai traktuojama, ir skirtingose savivaldybėse skirtingai yra, ir susidaro tokios situacijos”, – tvirtino meras.

Į prokuratūrą išsiųstame rašte E.Pupinis prašo prokurorų įvertinti galimą piktnaudžiavimą savivaldybės tarybai vilkinant priimti teismo išaiškinimus dėl išmokų skyrimo atitinkančius sprendimus.

“Merai bei merų pavaduotojai savo veiklai gauna visą reikalingą aprūpinimą kanceliarinėmis prekėmis, pašto bei telefoninio ryšio paslaugomis ir naudojasi savivaldybės išlaikomu transportu. Todėl siekiu, kad dabartinis Utenos savivaldybėje galiojantis teisinis reguliavimas būtų įvertintas. Neatitikimo įstatymams atveju Utenos savivaldybės tarybos veiklos reglamentas turi būti pakeistas, neteisėtai panaudotos lėšos privalo būti sugrąžintos į biudžetą”, – teigia E.Pupinis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (4)

 1. pipiras pipiras rašo:

  Na, komunistai pasivadinę socialdemokratais matomai nepripažįsta Lietuvos vyriausybės bei seimo priimtų įstatymų tai ir savivaliauja. Sovietmečiu būdavo,kolkozo pirmininkas prageria kolkozą ,o jį visuomet paskirdavo į turtingesnį nes mokėjo gerai vogti ir mokydavo girtuokliauti.

 2. Ašenas Ašenas rašo:

  Tau pipire, reiktų atvažiuot į Uteną ir pmatyti, nuveiktus darbus, o neieškoti pipirų manų košėje, nes šmeiždamas oponentus visiškai pajuoduosi iš pavydo, turbūt pats buvai komunistu, nes akivaizdu, kad geresnių argumentų neturi savo pykčiui išlieti. Gavote į skurą konservatoriai, nes nusibodo Uteniškiams jūsų pasipūteliška arogancija.

 3. Osvis Osvis rašo:

  Dėl tų ,atsiprašant, įstatymų, visi pamatėme kaip konservų valdžia per naktį sugeba pakeisti ir patvirtinti.

 4. .................. .................. rašo:

  buvo labai nemalonu,kai pries rinkimus Utenoje konservatoriai isplatino kazkoki popiereli,kuriame rase apie socialdemokratus,kaip jie blogai dirba.Tai gerai,kad internete radome atsakyma i ju si laiskeli,gerai,kad radome N.Dumbliauskienes paaiskinima…o dabar zinosime ilgam kas yra konservatoriai…


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...