2017 Kovo 07

Konservatoriai savo lyderius rinks atviruose rinkimuose

veidas.lt

Šeštadienį Vilniuje vykusiame neeiliniame Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos suvažiavime ne tik patvirtintas naujasis partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis, bet ir nuspręsta, kaip partijos pirmininkas bus renkamas ateityje.

Suvažiavime nutarta nuo 2019 m. kandidatus į partijos pirmininkus, Respublikos prezidentus rinkti atviruose rinkimuose, kuriuose balsuoti turės teisę ne tik visi TS-LKD nariai, bet ir partijai nepriklausantys žmonės. Kaip balsuoti, nustatys TS-LKD taryba. Toks sprendimas grindžiamas kitų valstybių patirtimi, kai didžiausių partijų vadovai, kandidatai į svarbius valstybės politinius postus išrenkami visų piliečių balsais.

Partija taip pat nutarė, kad visuotiniuose rinkimuose bus renkami kandidatai į Seimą vienmandatėse rinkimų apygardose, į Lietuvos savivaldybių merus, tokiu pat būdu bus sudaromi TS-LKD kandidatų sąrašai į Europos Parlamentą.

TS-LKD suvažiavimas taip pat pritarė įstatų pakeitimui, kad TS-LKD pirmininkas aktualiais partijai klausimais gali inicijuoti visuotinį TS-LKD narių plebiscitą. Kaip sakė G.Landsbergis, pirmasis plebiscitas, kurį jis organizuos, būsiąs dėl partijos pavadinimo keitimo.

Plebiscitas bus laikomas įvykusiu, kai jame dalyvaus ne mažiau kaip pusė visų TS-LKD narių, o jame priimtas sprendimas bus patvirtinamas artimiausiame partijos suvažiavime.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...