2011 Sausio 28

Savivaldybių rinkimai

Konservatoriai pasipiktino A.Zuoko siūlymu fiktyviai registruotis Vilniuje

veidas.lt

Vilniaus miesto savivaldybės tarybos Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Vidas Urbonavičius kreipėsi į Generalinę prokuratūrą prašydamas išsiaiškinti, ar Artūro Zuoko viešas siūlymas fiktyviai registruotis bute Vilniuje neturi nusikaltimo požymių.

V.Urbonavičiaus teigia, kad melagingų deklaravimo duomenų pateikimas savivaldybių tarybų rinkimų metu sudaro prielaidas atsirasti tikrovės neatitinkančiam, suklastotam rinkėjų sąrašui, ir yra aiškus asmuo, tyčiniais veiksmais skatinantis tokių duomenų teikimą”.

Anot V.Urbonavičiaus, kviesdamas fiktyviai registruotis Vilniuje esančiame bute A.Zuokas nusižengia draudimui sudaryti melagingą rinkėjų sąrašą, dėl to konservatorius kreipėsi ir į Vyriausiąją rinkimų komisiją.

“Manau, kad A.Zuokas, rinkimuose kandidatuodamas ir savo visuomeninio judėjimo sąrašą keldamas tik Vilniuje, siekia fiktyviai sostinėje įregistruoti žmones, gyvenančius kituose miestuose, kurie vėliau galbūt balsuos už jį. Tačiau tai itin nesąžiningas ir galimai nusikalstamas veiksmas, kadangi tokiu būdu per rinkimus būtų iškreipta tikroji vilniečių valia”, – TS-LKD išplatintame pranešime cituojamas V.Urbonavičius.

Nepriklausomų kandidatų koaliciją į sostinės tarybą rinkimuose vedantis Vilniaus buvęs meras A.Zuokas, kalbėdamas apie situaciją, jog dalis Vilniuje gyvenančių ir dirbančių žmonių savo gyvenamąją vietą yra registravę kitur, todėl jų gyventojų pajamų mokesčiai nepasiekia sostinės, pasiūlė visiems registruotis Užupyje patalpas turinčios bendrovės adresu.

Administracinių teisės pažeidimų protokolas už fiktyvią registraciją numato įspėjimą arba 20-50 litų baudą.

Pats A.Zuokas kaltinimus atremia teigdamas, jog įstatymas, kurio galimu pažeidimu jį kaltina konservatoriai, pažeidžiamas jau seniai, nes, jo teigimu, apie 50 tūkst. Vilniuje gyvenančių ir dirbančių žmonių gyvenamąją vietą yra deklaravę kituose rajonuose, tad jų deklaracija, įstatymo rėmuose, irgi yra “fiktyvi”.

“Konservatoriai su tokiais išvedžiojimais ir keistu įstatymų interpretavimu grasina tiems 50 tūkst. Vilniaus gyventojų, kurie čia gyvena, čia dirba, čia veda vaikus į darželius, bet yra registruoti ne Vilniuje. Aš galiu pažadėti viena – kad tapęs Vilniaus meru supaprastinsiu visas biurokratines procedūras, ir čia gyvenantys žmonės galės laisvai deklaruoti gyvenamąją vietą”, – sakė A.Zuokas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...